„V Krkonoších je celá řada akcí pro horská kola, ale silniční cyklistika získává stále větší popularitu. A tak doufáme, že se trefíme do nálady jak závodníkům, tak hobby jezdcům. Věříme, že cyklomaraton přitáhne další návštěvníky, kteří se sem třeba vrátí na dovolenou," řekl autor nápadu a předseda Svazku obcí Východní Krkonoše Tomáš Hendrych na tiskové konferenci.

Uspořádat silniční závod je ale složité, proto se na organizačním zajištění podílejí lidé okolo Jana Slavíčka, pořadatele mnoha akcí a manažera Remerx Merida Teamu Kolín.

„Chtěli jsme se s tratí dostat do vrcholových partií hor, proto je tam kultovní stoupání z polské strany na Pomezní boudy a také kopec, na kterém se silniční závody pojedou prvně, z Pece pod Sněžkou na Pražskou boudu. Ten opravdu prověří každého z účastníků, ale za odměnu nabídne krásné výhledy. Věřím, že založíme tradici závodu, který povede přes hřebeny Krkonoš a kam se budou lidi rádi vracet," dodává Jan Slavíček.

Trasa 1. ČEZ Krakonošova cyklomaratonu měří 130 kilometrů, s převýšením 2200 metrů. Dopravní provoz v samotném průběhu závodu bude částečně omezený. „Hlavně před a za první skupinou pojedou doprovodná auta, vzhledem ke kopcovitému charakteru se ale pole určitě rychle natáhne. Každý musí dodržovat pravidla silničního provozu a vyvarovat se například bezhlavého přejíždění do protisměru," upozornil Jan Slavíček.

1. ČEZ Krakonošův cyklomaraton však může být zajímavý i pro ty, kteří se nepostaví na start. Vypsány jsou dvě vrchařské prémie, na Pomezních boudách a Pražské boudě a obě místa slibují atraktivní podívanou, kam se s kolem určitě vyplatí v průběhu závodu vyrazit.

Zazávodit si mohou také děti

V rámci 1. ČEZ Krakonošova cyklomaratonu se poměří i děti. Kategorie jsou vypsány jak pro předškolní cyklisty na odrážedlech až po čtrnáctileté teenagery. Trať dětských závodů bude vytyčena v prostoru startu a cíle hlavního klání pro dospělé a v nejbližším okolí. Přihlášky jsou přijímány do 10 hodin, startovné pro všechny je zdarma.

ČASOVÝ ROZPIS

10.30 Baby – odrážedla (2008 a ml.) 200 metrů
10.45 Baby – kola (2008 a ml.) 200 metrů
11.00 Mini (2006 – 2007) 1 kolo
11.15 Předžáci (2004 – 2005) 3 kola
11.45 Mladší žáci (2002 – 2003) 6 kol
12.15 Starší žáci(2000 – 2001) 8 kol 

(jp, aš)