Do branky se po pátečním volnu, kdy se s reprezentací loučil Martin Beneš, postavil Lukáš Bauer. Stejně jako v prvním duelu se domácím vydařil lépe vstup do zápasu. Po minutě a 39 vteřinách otevřel gólový účet Havlas. V osmé minutě už to bylo o dvě branky, když se prosadil Hanák. Švýcarům se povedlo do první sirény zásluhou Steinera snížit.

Tom Ondrušek se v Hradci Králové rozloučil s reprezentační kariérou.
Dvanáct let tvrdé práce. Ondrušek naposledy dovedl reprezentaci k vítězství

Další změny stavu se diváci dočkali až v druhé polovině prostřední části. Po gólech Buršíka a Hanáka vedl národní tým už o tři branky. I tentokrát dokázali hosté korigovat, na 2:4 snížil Seiler.

Ve druhé minutě třetí třetiny šli domácí po gólu Kisugiteho do dalšího trháku. S rychlou odpovědí sice přispěchal Conrad, ale Čechům to vadit nemuselo. Hned vzápětí totiž na konečných 6:3 upravil Tokoš. Premiéra mužské reprezentace ve městě na soutoku Labe a Orlice se tak vydařila na jedničku.

Česko - Švýcarsko 6:3 (2:1, 2:1, 2:1).
Branky: 2. Havlas, 8. a 36. Hanák, 32. Buršík, 42. Kisugite, 45. Tokoš - 16. Steiner, 39. Seiler, 44. Conrad. Rozhodčí:  Furmánek - Šolc. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1.