V sobotním zápase proti Kopřivnici dal čtyři góly, ale na vítězství to ještě nestačilo. Devětatřicetiletá spojka se dočkala až ve středu. A s ním i celý Dvůr. Vítězství nad Přerovem (22:20) je teprve druhé od začátku sezony. Michajlík se v bitvě nováčků trefil šestkrát.

Porazili jste Přerov, vašeho konkurenta v boji o záchranu…
Je to super. Spokojenost je v každém případě. Jen škoda, že jsme k vítězství nedotáhli také sobotní zápas s Kopřivnicí. I tam jsme na to určitě měli, nebo jsme mohli alespoň minimálně bodovat. Pohnojili jsme si to ale sami v závěru. Ty body nám budou chybět.

Jaké to bylo utkání?

Vydřeli jsme to. Vyloženě pohledná házená to z naší strany nebyla. Byl to spíš boj, to si musíme přiznat. Kvalitní obrana, výborný výkon gólmana. To byl základ.

Proč jste v poločase prohrávali?
Myslím, že to bylo naši střeleckou impotencí. Neproměňovali jsme šance. V celém utkání vůbec nepadlo mnoho gólů. Obrany tentokrát předčily útoky.

Začátek druhého dějství jste však měli famózní. Předvedli jste šňůru 6:0, takovou Dvůr letos ještě nedokázal. Čím si to vysvětlujete?
(usměje se) Zkvalitnili jsme ještě víc obranu a z té se pak rekrutují rychlé útoky, které soupeři seberou dost sil.

Řekl bych, že takový moment by měl soupeře i zlomit. Jak mi vysvětlíte, že se pak ještě vrátil zpět do hry a pět minut před koncem utkání vyrovnal na 19:19?
Ale to jsme Přerov opět zvedli my. Opět našimi neproměněnými šancemi a našimi technickými chybami. Místo toho, abychom zápas, kde vedete o čtyři a potažmo můžete jít na pět, dohráli v klidu, tak jsme soupeře zase posadili zpátky do sedla. Ale jsme mladý mančaft a učíme se každým zápasem.

Nevybavily se vám v závěru druhého poločasu myšlenky na sobotní utkání s Kopřivnicí, kdy jste o vedení přišli a prohráli?
Ani ne. Vůbec. S Kopřivnicí nám tam odpadli Jirka Klouček a Jirka Groh, což je strašně znát. Ta razance na spojkách pak chyběla, protože zase tak široký kádr nemáme. Proti Přerovu jsme to však zvládli a jak jsem už řekl, zápas jsme vyloženě vydřeli.

Co si myslíte o týmu, který je ve Dvoře?
Je tady fajnová parta. Chtělo by to udržet, aby si to kluci osahali. Extraliga je jiná, je tam jiná razance, jiné nasazení. Učí se každým zápasem. Další sezona by byla určitě jiná, protože se naberou zkušenosti.

A jak jste se v kádru extraligového nováčka vůbec objevil vy?
Karel Hracha, můj bývalý spoluhráč z Karviné (otočí se směrem na opodál stojícího dvorského trenéra – pozn. red.), mně zavolal s tím, že tady budu hrát patnáct minut v zápase, jestli bych nepomohl. Když to v těch dvou zápasech sečtu, je to osmdesát minut. Takže, je to fajnová věc. (směje se a dívá se na kouče)