Je půl sedmé večer, sobota 17. října 2009, a hala ZŠ ve Strži se bortí pod vlnou nadšení domácích hráčů. Dvoráci slaví!

Slaví svou první historickou výhru v nejvyšší soutěži.

„Konečně, čekali jsme strašně dlouho,“ oddechl si gólman Petr Vaněček pár chvil potom, co nováček skolil Třeboň 30:27. „Stále škoda některých věcí, ale myslím, že to bylo bojovný a odehráli jsme dobrý zápas. Super atmosféra,“ zářil štěstím takřka dvoumetrový obr.

Ve vyrovnaném utkání vyšel první poločas lépe hostům, kteří ho vyhráli o dva góly, a to především zásluhou Kubíka. Třeboňské levé křídlo už v 18. minutě mělo na kontě šest branek. Jeho gólovou explozi se ovšem Dvorákům podařilo zastavit, a to do konce tak, že hostující střelec si už neškrtl.

Po přestávce domácí celek zlepšil obranu a brzy vyrovnal. V desáté minutě druhého poločasu (19:20) přišel zřejmě rozhodující okamžik duelu. Za plivnutí na Karla Hrachu byl vyloučen dirigent třeboňské hry, Jakub Šulc. „Je to naprosto nezodpovědné k vlastnímu kolektivu a ostudné vůči soupeři, neslučitelné s fair–play,“ zlobil se jihočeský kouč Jan Pavlovský na svého svěřence. Šulc totiž neoslabil hosty jen na dvě minuty, ale Třeboň podle pravidel musela hrát v pěti až do konce utkání.

Nicméně ta se semkla a handicap jednoho muže moc vidět nebyl. Dvakrát hosté také zkusili v házené málo vídanou hru bez brankáře. „To máte těžký. Proti pěti lidem se kolikrát hraje hůř. Je to nezvyk,“ sdělil k dlouhé přesilovce gólman Vaněček, kterého na poslední minuty v brance vystřídal zkušnější Babčaník a za stavu 26:27 předvedl zákrok zápasu, když chytil nájezd soupeře.

Hrdina sobotního večera to ale není. Ten se jmenuje Martin Kotík. Jedenadvacetiletý hráč z pravého křídla nasázel dvorské góly pořadovým číslem 25, 26, 27, 28 a vytáhl domácí z bryndy. Hala bouří…

Nováček drama zvládnul.