Pro zranění chyběly výrazné opory týmu, a proto je zejména výsledek druhého střetnutí proti Vamberku značně neobjektivní.

SK Goll Běloves – SK Sico Jilemnice 2:2 (1:1).

Úvodní představení sehrálo Sico s Bělovsí velmi důstojně. Vyrovnanou první desetiminutovku přetavil ve vedení hostů novic Smolík. Oba týmy poté rozezněly konstrukci branek. Nejprve domácí Pejchal trefil tyč, poté Illner na druhé straně spojnici tyče a břevna. Domácí, kteří stále bojují o play off, se na začátku druhé půle dostali do vedení brankou Chmelíka, ale Jilemnice, která utkání odehrála výborně takticky, stačila ve 38. minutě vyrovnat Josefem Němcem. Utkání skončilo remízou. Jilemnici však stálo mnoho sil, které chyběly v zápase následujícím.

Fakta – branky: 15. Pejchal, 21. Chmelík – 8. Smolík, 38. Němec. Bez ŽK. Chyby: 7:6. Rozhodčí: Štechmuller, Nepraš – del. Suchánková.

Bomby k tyči Vamberk – SK Sico Jilemnice 7:2 (3:2).

Vamberk vlétl do zápasu s velkou chutí a Sico, kterému byla podle rozpisu dopřána jen malá pauza mezi zápasy, rychle kapitulovalo. Kaplan a Bělka rozjeli utkání na výbornou pro Bomby k tyči. Samostatnou akcí poté sice kontroval Němec, ale ve 14. minutě přinesl klid na boty Vamberku opět Kaplan.
Těžkopádným dojmem působící Jilemnice ještě stačila do poločasu snížit samostatnou akcí Němce, ale to bylo z její strany vše. Druhá půle patřila pouze jedinému celku. Hráči Sica svému soupeři nestačili především fyzicky, inkasovali další čtyři branky, a tak si odvezli domů letošní největší debakl.

Fakta – branky: 1., 14. a 30. Kaplan, 4. a 33. Bělka, 21. Dostál, 35. Potužník – 6. a 19. Němec. Bez ŽK. Chyby: 6:7. Rozhodčí: Půček, Štechmuller – del. Suchánková. SK Sico Jilemnice: Kos – Kraus, Kuřík, Paulů, Němec, Koudelka, Illner, Smolík.

Milan Szabo, prezident SK Sico Jilemnice: „Největším úspěchem je, že jsme zůstali na pátém místě a že zůstal stejný odstup na pátého. Měli jsme výrazné problémy se sestavou. Chyběly opory Vašek, Havel nebo Král, a také další pro nemoc. Odjeli jsme pouze se sedmi hráči do pole, a z toho ještě dva hráli se zdravotními problémy. Zejména v posledním poločase jsme již odešli fyzicky. Měli jsme i dost brankových příležitostí, ale už nebyla síla na jejich gólovou realizaci. Z hráčů bych pochválil Josefa Němce, který po tříměsíční pauze zaviněné operací ramena předvádí výborné výkony. Nyní nás čekají rozhodující utkání celé sezony. Chceme uspět!“

Pozitivním faktem je, že Klatovy, které měly tentokrát soupeře nejtěžšího kalibru, získaly také pouhý bod. Do hry o „TOP 4“ se však zamotal Vamberk. Vše tedy rozhodnou zápasy, jež se hrají následující víkend. V posledním turnaji základní části Celostátní soutěže se Jilemnice představí na domácí palubovce proti Větřní a Prachaticím a bude se snažit udržet čtvrtou pozici. Největší rivalové zajíždějí shodně k zápasům na soupeřovy palubovky. V Sádku se proti místním a proti Poličce představí Klatovy, k zápasům do Stonavy zajíždí Vamberk. Utkají se zde s druhým a třetím týmem aktuální tabulky.

Ostatní výsledky: Větřní – Novabrik Polička 4:4, Strabag Lubryco Prachatice – Novabrik Polička A 4:1, Větřní – Sádek 5:2, Strabag Lubryco Prachatice – Sádek 3:1, Běloves – Adria Nový Bor 7:4, Bomby k tyči Vamberk – Adria Nový Bor 9:3, Zlín – Chemcomex Praha 1:5, Premium Stonava – Chemcomex Praha 2:2, Zlín – Klatovy 5:5, Premium Stonava – Klatovy 8:0.