Soupeře Sica mohl strašit fakt, že právě v jilemnické hale musel zakousnout jedinou svoji porážku v aktuálním ročníku. Tým trenéra Milana Szaba však postrádal opět velkou část základní sestavy. Navíc Ota Vašek sice byl na lavici náhradníků, do hry ale také nezasáhl.

Sico Jilemnice - Chemcomex Praha 1:4 (0:2)

Zápas samotný začali hosté neohroženě. Už na začátku druhé minuty se Pražané ujali vedení po šťastné brance a nahlodali tak domácí celek.

Přesto další minuty patřily jednoznačně Jilemnici. Míč měla na svých nohách, dostávala se častěji do šancí, ale ani v těch největších, kdy se dvakrát domácí hráč dostal až do situace tváří v tvář gólmanovi Chemcomexu, neuspěla. Jilemnice se dokonce dožadovala odpískání pokutového kopu, její hlas ale zůstal u rozhodčích nevyslyšen. Postupem času se pak hosté dostávali zpět do hry a začali předvádět přímočařejší akce než domácí. Výsledkem byly dvě tyče za zády znovu výborně chytajícího Kose a na konci první půle dokonce druhý gól z kopaček hráčů v bílém.

Druhý poločas pak začal být především z jilemnického pohledu hektický. Hráči se drali za skórováním, což se ale dlouho nedařilo. Navíc lavička domácího celku často nesouhlasila s výroky rozhodčích, kteří však měli utkání pevně ve svých rukou.

V polovině druhé části přidal třetí gól hostů Hort a definitivně tak zápas rozhodl.

Čestný úspěch Jilemnici zajistil po krásné kombinaci Srkal, ale když si poslední slovo vzali opět hosté, bylo jasné, že domácí za týden pojedou do Prahy dohánět tříbrankové manko.

„Velká škoda našich neproměněných šancí. Kdybychom na začátku zápas hned vyrovnali nebo se dokonce dostali do vedení, tak by to bylo úplně jiné. Myslím si ale, že bychom v odvetě soupeři ještě mohli pořádně zatopit,“ řekl Milan Szabo, prezident SK Sico Jilemnice.

Skutečně. V prvním čtvrtfinálovém zápase bylo Sico favoritovi více než vyrovnaným soupeřem, bez šance tedy není. Chce to jediné, najít střelecké obutí a konečně prostřelit v sobotu výborně chytajícího gólmana hostí Vozára, protože nebýt jeho, byla vy situace Jilemnice o mnoho veselejší.

Fakta branky: Srkal - Blabla 2, Hort a Rott. Rozhodčí: Petroušek, Sýkora, Štuk. Delegát: Němeček. Sico Jilemnice: Kos (Hrubý) - Paulů, Šimek, Kraus, Šlechta, Vašek, Ernekr, Šnorbert, Srkal, Smolík.

Ostatní čtvrtfinálové výsledky: Vamberk - Stonava 2:2, 4:3 na penalty, Klatovy - Zlín 1:4, Prachatice - Polička 5:6.