V deštivém a chladném počasí se zúčastnilo 138 závodníků v osmi ženských a devíti mužských kategoriích. Pro dorostence šlo přitom o předposlední podnik, ve kterém mohli sbírat body do celkového pořadí, a tak v Turnově nechyběli největší favorité.

Na stupně vítězů se probojovali vedoucí muž i žena dorostu, oba závodící za klub LSK Lomnice nad Popelkou. Zuzana Staňková zvítězila na dvoukilometrové trati mezi mladšími dorostenkami a Daniel Vopava obsadil na téměř dvojnásobné vzdálenosti druhou příčku ve starších dorostencích. O necelé tři minuty byl rychlejší Adam Votoček (TJ Sokol Stodůlky).

Bez dvou set metrů čtyři kilometry absolvovaly také ženy a juniorky, mezi kterými se o vítězce rozhodovalo až v dramatickém finiši. Lucie Vavrušková (Jablonec nad Nisou) v něm o 3 sekundy porazila stříbrnou Jitku Pešinovou (Biatlon Horní Branná). S téměř minutovým odstupem pak do cíle doběhla vedoucí žena seriálu Xpower Cup 2011 Zuzana Koucká (SEBA Tanvald).

O vyvrcholení se postaral závod mužů a juniorů na 10 kilometrů, který absolvovali také veteráni. Nejrychlejší byl nakonec Martin Berka (AC Syner Turnov), který využil domácího prostředí k posunu na špici celkového pořadí seriálu v mužské kategorii. Druhý doběhl Jan Schuhof z AC Slovan Liberec a třetí Jiří Vavruška z SKP Jablonec nad Nisou. Závod veteránů ovládl Martin Fořt (Sokol Kolín) před druhým Alešem Prokůpkem a Jaromírem Šimůnkem.

Největší účasti se ve Struhách těšily závody nejmenších sportovců ročníku narození 2006 a mladších, kterých se k běhu na 100 metrů přihlásilo celkem třiatřicet.