Je to poprvé v historii místního basketbalového klubu, kdy se družstvo této kategorie probojovalo až do závěrečných bojů o mistrovský titul. „Starší dorostenky vždycky byly druhé nebo čtvrté, takže pokud by se nám podařilo skončit na lichém umístění, určitě se zlobit nebudu,“ usmál se lišácky Petr Kapitulčin.

Final Four se bude hrát od pátku do neděle v Hradci Králové a vedle domácího celku se Trutnov utká ještě s USK Praha a Strakonicemi. Podle výsledků v základní části i všeobecného očekávání se předpokládá, že si to Trutnov v neděli rozdá se Strakonicemi o bronz a Hradec vyzve USK o zlato. „My tam samozřejmě nejedeme s tím, že to bude jen o nedělních zápasech,“ řekl Kapitulčin při pohledu na program mistrovství. Jeho tým je připravený potrápit i favority.

Vždyť i v letošní sezoně krajského rivala Kara už jednou porazila a se soupeřem z Prahy zase prohrála jen o jediný bod. Na rozdíl od Trutnova se však jak Hradec, tak USK před závěrečným turnajem posílily o několik hráček.

Rozhodně jednoduchý duel Kapitulčinova družina nemůže očekávat ani proti Strakonicím. „Je to typické turnajové družstvo,“ upozornil trenér a jako příklad dával loňské finále starších dorostenek. „Zatímco v pátek a v sobotu nehrály nic moc, v neděli potom vypráskaly naše starší dorostenky a získaly medaili.“

pátek 30. dubna
17.00: Hradec – Strakonice
19.15: USK Praha – Trutnov

sobota 1. května
15.00: Strakonice – USK Praha
17.15: Trutnov – Hradec Králové

neděle 2. května
10.30: Trutnov – Strakonice
13.00: Hr. Králové – USK Praha