Basketbalistky trutnovské Kary nastoupily v 5. kole Chance ŽBL na palubovce chomutovských Levhartic a v utkání, ve kterém každý chvilku tahal pilku, prohrály rozdílem 22 bodů. Zápas přitom na tak vysoký rozdíl ve skóre určitě nevypadal, leč porážka podkrkonošského družstva je zasloužená a svěřenkyně trenéra Richarda Kucsy se mohou připravovat na utkání další, ke kterému do Trutnova v neděli 29. října dorazí další účastník EuroCupu KP Brno.

Chance ŽBL: Brandýs nad Labem (ve světlém) - Hradec Králové
Po dvou prohrách přišlo vítězství. Teď se Lvice mohou chystat na televizní duel

Chance ŽBL - 5. kolo

Levhartice Chomutov - Kara Trutnov 77:55 (21:11, 33:28, 55:37)

Body: Pollardová a Kadlecová 16, Rylichová 9, Morrisová a Brejchová 7, Bartoňová 6, Fučíková a Satoranská 5, Hibalová, Kučerová a Staňková 2 - Proctorová 15, Rokkanenová 7, Borsová 6, Finková 5, Fisherová, Králová a Šmahelová 4, Gaislerová a Evansová 3, Keliarová a Linhartová 2. Rozhodčí: Salvetr, Peterková, Baudyš. Fauly: 12:22. Trestné hody: 19/13 - 12/10. Trojky: 8:5. Pět osobních chyb: 0:1 (Fisherová). Diváci: 421.

Severočešky zahájily zápas velmi dobře, když do něj vstoupily náskokem 7:0 a v průběhu úvodní desetiminutovky vedly až dvanáctibodovým rozdílem. Trenér Kucsa měl svým svěřenkyním co vyčítat a ve druhé čtvrtině se výkon hostujícího družstva výrazně zlepšil. Ale až od stavu 27:13. To Trutnov postupně ze ztráty ukrajoval, aby chvílemi prohrával pouze o jeden trojbodový koš.

Zdroj: Youtube

V úspěšnosti střelby za tři body byly ale tentokrát lepší soupeřky a možná i to pomohlo Chomutovu k udržení a následně i výraznému navýšení svého vedení. Rozhodující pasáž orámovala poločasovou přestávku. Domácí tým totiž ze stavu 31:28 odskočil na skóre 43:28 a z této rány už se soupeřky nezvedly.

Jedinou trutnovskou hráčkou, jež v utkání dokázala nastřílet dvojciferný počet bodů, byla Kyah Proctorová, na straně Levhartic hrály prim Pollardová s Kadlecovou, devět bodů zaznamenala bývalá opora Kary Anna Rylichová.

Dino Repeša si v minulé sezoně prožil nejdelší play off se svým týmem. Po špatných výsledcích v nové sezoně se však rozhodl u týmu skončit.
Výsledky si vybraly svou daň. Beksa se loučí s Repešou po více než dvou letech

Další výsledky 5. kola Chance ŽBL: Žabiny Brno - ZVVZ USK Praha 50:63, Slovanka - BLK Slavia Praha 76:88, DSK Basketball Brandýs - Sokol Hradec Králové 59:71.