Mezi přihlášenými chybí z první desítky absolutního pořadí jen zatím první ve třídě sériových aut nad dva litry Jan Kvasnička. Lídr absolutního hodnocení Ondřej Lorenz na startu se svým Audi Quattro bude, stejně jako jeho pronásledovatel Eda Patera na Subaru Impreza WRC98, který vede třídu nejsilnějších závodních aut.

I v ostatních třídách se očekávají napínavé boje. Přece jen konec sezony se blíží a každý se bude snažit své dosavadní postavení zlepšit, nebo alespoň udržet.

Závod se pojede na trati mezi Vrchlabím a Beneckem. „Délka tratě je 3800 metrů s převýšením 204 metrů. Trať patří k těm rychlým, velmi náročným a každoročně vytrestá několik jezdců, kteří podcení její záludnost. Naštěstí všechny karamboly dosud odnesla jen technika,“ řekl za pořadatele Eda Patera.
Závody začínají po oba dny ráno po osmé hodině dvěma tréninkovými jízdami, po obědě vypustí startér auta do dvou závodních jízd. Po jejich skončení následuje vyhlášení výsledků a dekorování nejrychlejších jezdců.

Pořadatelé i jezdci srdečně zvou všechny diváky, příznivce rychlých automobilů, přejí jim příjemně strávený víkend na závodech. V zájmu plynulé a bezpečné organizace závodu je nutné, aby diváci, kteří mají vstup zdarma, bezpodmínečně respektovali pokyny traťových pořadatelů.

K informování návštěvníků slouží zdarma na místě distribuovaný magazín, podrobnější a informace na www.edda.cz/mscrdovrchu.

(ep)