Čtvrteční večer ve Společenském centru UFFO patřil slavnostnímu vyhlášení nejlepších sportovců trutnovské Lokomotivy za rok 2016. V zaplněném sále se sešla plejáda sportovců, jejich trenérů, ale i příbuzných a dalších členů Lokomotivy.

PRVNÍ VYHLÁŠENOU ANNA KRÁČMAROVÁ

Role moderátorky akce se ujala a s bravurou vypořádala Martina Adamů, která měla tu čest na pódiu přivítat úspěšné sportovce, z nichž byl v každé kategorii jmenován ten vůbec nejúspěšnější. Úvodní slovo patřilo předsedovi Tělovýchovné jednoty Lokomotiva Petru Musilovi, pak už ale mohlo dojít k vyhlašování.

Jako první přišla na řadu „Mláďata do 10 let včetně". Plavecký oddíl zde měl zastoupení v Terezii Bischofové a Vandě Stejskalové. Vítězkou se ale stala cyklistka Anna Kráčmarová, jež mimo jiné na Grand Prix Junior Trophy MTB v Novém Městě na Moravě skončila třetí.

NADVLÁDU ŽEN JISTILY PEJCHALOVÁ, ELHENICKÁ

Nejnadupanější byla kategorie mládeže od 11 do 15 let. Zde se sešlo hned deset sportovců, z nichž porota nejprve vybrala šest nejúspěšnějších. Kanoista Matouš Beier, judista Šimon Brezáni, plavci Jakub Pásler, Veronika Hůlková a Helena Blahová, ti všichni se nakonec museli sklonit před mistrem České republiky a reprezentantem v boxu Pavlem Nevečeřalem.

Také kvalitních dorostenců a dorostenek (16 – 18 let) je v Trutnově dostatek. Ze sedmi navržených poslala porota dál pětici. Prvním jmenovaným byl kanoista Daniel Koblížek, následovali lyžař Jan Koula, plavkyně Klára Šimánová, atlet Matěj Červený a vítězkou kategorie se stala účastnice mistrovství světa juniorů, výškařka Lada Pejchalová.

Podle očekávání se známá jména sešla také mezi dospělými jedinci (19 – 40 let). Nominováni byli boxer Jakub Synek, judista Rudolf Bradler, basketbalistka Andrea Vacková a nakonec i absolutní vítězka Martina Elhenická z oddílu plavání. Té rok 2016 přinesl dva republikové tituly z vytrvalostních disciplín, účast na mistrovství světa v kanadském Windsoru i na Evropě v Londýně.

Na závěr slavnostního večera byla vyhlášena Zvláštní cena, kterou za rok 2016 obdrželi František Pilař (judo), Jaroslav Mošna (plavání), Šlechtislav Žalský (cyklistika) a Jaroslava Davidová (lyžování).

Další kategorie

Masters – sportovci nad 40 let: Jiří Herda (ricochet).
Sportovní kolektiv do 15 let: deblkanoe Alva Beier & Matouš Beier (kanoistika).

Sportovní kolektiv dorost + dospělí: štafeta žen Elhenická, Holubová, Šimánová, Brádlová (plavání).
Nejlepší trenér, cvičitel a funkcionář: Lenka Kalášková (stolní tenis).