Tradiční účastník z Mladé Boleslavi pohostil v sobotu v rámci druhé národní volejbalové ligy tým z Turnova. Domácí hosty strašili hlavně extraligovou posilou Markem Dlouhým, který vloni ještě působil v Benátkách.
Hostující kouč Jan Šimůnek už naopak mohl počítat s uzdraveným Novákem i s Konečným. Jinak by ale z absentujících hráčů opět mohl postavit základní sestavu.

Mladá Boleslav – Turnov 2:3 (17, -29, -25, 19, -12)

Jak pravily předzápasové předpoklady, tak se i stalo. Utkání mělo velmi vyrovnaný průběh. Domácí šli sice do vedení, ale následující dva sety přinesly velmi vyrovnané koncovky. V obou sice měla Mladá Boleslav nejprve mírně navrch, ale závěry zápasů vždy vyzněly pro Turnov.

Především ve třetím dějství přišlo neuvěřitelné zlepšení hostů. Mladá Boleslav vedla už 19:11, ani to ji ale nestačilo. Domácí přesto utkání dotáhli do zkrácené hry. V ní měli hosté jasně navrch a díky vítězství 15:12 získali bod navíc.

TJ Turnov: Folprecht, Lukavec, Kovář, Konečný, Charousek, Marek (Libero – Vojta). Střídali: Uhlárik, Macháč, Novák.

Mladá Boleslav – Turnov 3:0 (19, 19, 21)

„Ve druhém zápase se nám ale nedařilo vůbec nic. Domácí naopak podali úplně bezchybný výkon a nedali nám prakticky žádnou šanci. Jediným pozitivem bylo, že si druholigovou premiéru odbyl David Macháč, který si nevedl špatně," řekl k odvetnému zápasu trenér hostujícího výběru Jan Šimůnek.

Turnov prohrál letos teprve potřetí. Ve vyrovnané tabulce ale klesl z vedoucí pozice na třetí, když na nového lídra z Jablonce nad Nisou nyní ztrácí tři body. Druhé jsou po dvanácti odehraných zápasech Chabařovice.

A právě tamní oddíl bude dalším soupeřem hráčů z Pojizeří. Po týdenní přestávce přicestuje do Turnova v sobotu 30. listopadu.

TJ Zikuda Turnov: Novák, Macháč, Kovář, Konečný, Charousek, Marek (Libero – Vojta). Střídali: Folprecht, Uhlárik, Melich.

Další výsledky: Jablonec n. N. – Netolice 3:0 a 3:0, Domažlice – Liberec 3:1 a 3:1, Chabařovice – Modřany 3:0 a 2:3, Sokolov – Ervěnice 3:2 a 1:3.

Příští kolo (30. listopadu): Liberec – Mladá Boleslav, Netolice – Domažlice, Ervěnice – Jablonec nad Nisou, Modřany – Sokolov, TJ Zikuda Turnov – Chabařovice.

Malá Skála jde v kraji po výhrách do trháku

Volejbalisté turnovské rezervy o víkendu dokázali dvakrát zvítězit, když si v domácí hale vždy ve zkrácené hře poradili se soupeřem z Mnichova Hradiště. Turnov B tak získal čtyři body, které ho posunuly na čtvrté místo. Stejný zisk má ale i Vysoké nad Jizerou, tamní hráči však už šest zápasů v řadě prohráli.

MUŽI

M. Skála – Smržovka 3:1 (20, -21, 23, 21) a 3:2 (-13, -17, 21, 21, 16)

Domácí nečekala lehká práce. Vždyť do haly místní základní školy dorazila druhá Smržovka. Úvodní dva sety si sice oba celky rozdělily, pak ale úřadovali domácí, kteří utkání vyhráli 3:1.

Odpolední zápas byl o poznání dramatičtější. Smržovka měla navrch a hladce se dostala do dvousetového vedení. Pak ale domácí prostřídali a zbylá tři dějství získali pro sebe. Celkem si tak připsali pět bodů a tabulce vévodí. Malá Skála je díky tomu vážným kandidátem na postup do kvalifikační fáze o druhou ligu.

Nový Bor – Vysoké n. J. 3:0 (15, 21, 20) a 3:0 (10, 12, 24)

Už čtyři utkání v řadě Vysoké nezískalo ani set. Na palubovce favorizovaného Nového Boru hrálo druhé housle. Pouze ve zcela posledním setu dokázali hosté zápas zdramatizovat, když padli po výsledku 26:24. Jinak ale byli zcela bez šance.

Turnov B – M. Hradiště 3:2 (-17, -22, 17, 22, 8) a 3:2 (-21, 21, 18, -18, 16)

Velmi dramatickou podívanou nabídli aktéři sobotního duelu přihlížejícím fanouškům i sobě samotným. Oba zápasy dospěly do velmi dramatické koncovky. V tie-breaku měli ale vždy navrch hráči Turnova, kteří si tak do tabulky připsali čtyři cenné body a srovnali počet výher a porážek na poměr 8:8.

Ostatní zápasy: Stráž nad Nisou – VK Liberec 3:2 a 3:1, Ž. Brod – Rumburk 3:0 a 3:2.

ŽENY

Utkání ženského turnovského výběru v krajském přeboru I. třídy v Mnichově Hradišti bylo odloženo. Odehraje se až v sobotu 30. listopadu.

Ostatní zápasy: Bižuterie Jablonec n. N. B – Stráž nad Nisou 3:1 a 1:3, Železný Brod – Rumburk 0:3 a 2:3, Jablonex Jablonec nad Nisou – Bižuterie Jablonec nad Nisou A 3:0 a 3:0, Nový Bor – Lokomotiva Liberec B 3:0 a 3:1.