Při této snaze škola úzce spolupracuje s oddílem FC Vrchlabí, ale prostor dostávají i další sporty, především pak atletika, florbal, volejbal a gymnastika.

Žáci a žákyně dostávají prostor ke sportovnímu tréninku v hodinách tělesné výchovy, jejíž dotace je u vybraných sportovních tříd rozšířena na pět hodin týdně. Takto zintenzivněná sportovní příprava žáků nese již po řadu let výborné výsledky. V oblasti fotbalu vyhrávají družstva pravidelně okresní kola školských soutěží, kde porážejí početně renomovanější trutnovské školy a účastní se tak krajských finálových turnajů. Obdobně úspěšní jsou chlapci a dívky také v atletice a florbale.

Letošní školní rok (2013/2014) byl pro ZŠ Školní mimořádně úspěšný: zlatým hřebem sportovních úspěchů je bezesporu účast na republikovém finále Poháru rozhlasu v atletice, který se v červnu konal na atletickém stadionu města Plzeň. Tohoto velkého úspěchu dosáhlo družstvo kategorie mladších žáků. Z okresních i krajských kol Poháru rozhlasu postoupili vždy z prvního místa a v republikovém finále obsadili se ziskem úctyhodných 5135 bodů konečné páté místo, kdy zaostali pouze za specializovanými atletickými školami.

Další body pro žáky

Žákyně druhého stupně se probojovaly až do republikového finále školské futsalové ligy ve Skutči, kde obsadily třetí místo.

Žáci druhého stupně se probojovali do divizního finále školské futsalové ligy, kde jim cestu do republikového finále překazili až hráči sportovní školy Pardubice-Ohrazenice.

Žáci prvního stupně se probojovali do krajského finále Mc´Donalds cupu, v němž vybojovali krásné třetí místo.

Ve florbalových soutěžích se oba školní týmy probojovaly do krajských finálových turnajů.

(ple, to)