„Družstvo Pekla je v letošní sezoně nováčkem, a proto zkoušeli vše, co by pomohlo rozhodit soupeře. Bohužel jsme nepočítali s tím, že to byl začátek úspěchu z pohledu domácího družstva,“ vysvětlil domácí taktiku Radim Holata.

TJ Peklo nad Zdobnicí – TJ Sokol Semily 6:2

Začátek utkání byl sice vyrovnaný, ale domácí měli vždy na konci setu (někdy i za pomoci rozhodčího) větší touhu po konečném bodu. Semilští borci nabyli dojmu, že by měli s tímto soupeřem jasně vyhrát, což se později ukázalo jako nereálná myšlenka.

Podařilo se ještě v polovině utkání potvrdit nohejbalové pravidlo, které říká, že vložená dvojka a singl mohou ještě zápas otočit. Do vložené dvojice nastoupil Řípa se Šarounem a předvedli konečně ligovou dvojku, kde porazili soupeře o třídu. Největší podíl na tomto okamžiku měl Jakub Řípa, který svým přehledem podal výborný výkon i ve trojkách.

Na singl nastoupil již tradičně Martin Procházka, kterému se podařilo soupeře deklasovat 2:0. Tohle byl asi nejhezčí zápas dne. Bohužel více se hostujícímu celku nepovedlo. Domácí po přesvědčivém výkonu dotáhli celou sérii do vítězného konce 6:2.

„Prožili jsme si po herní stránce opravdu „peklo“ a zjistili, že s těmito výkony se do nohejbalového nebe asi nedostaneme. Bohužel nám chyběl matador Jiří Dvořáček, který je nemocen,“ řekl trenér Radim Holata.

(soks, pjs)