Jestliže až do dnešního dne se nováček v nejvyšší soutěži uklidňoval myšlenkami, že se v sezoně určitě objeví ještě nějaká další šance na záchranu, tak dnes přichází už opravdu poslední. A ta je navíc podmíněná „bláznivou“ teorií, protože extraligovou příslušnost v příštím ročníků Dvorákům nemusí zaručit ani vítězství o tři branky.

Avšak za to si svěřenci trenérského tandemu Hracha – Šulc mohou sami, neboť první duel baráže v Brně prohráli o čtyři góly 27:31. „Výsledek pro nás mohl dopadnout jistě i příznivěji. Všichni v týmu však říkají, že náš mančaft má sílu na to, abychom soupeře doma porazili větším rozdílem než o čtyři góly,“ tvrdí Kastner.

Vítězství o pět branek, případně o čtyři s výsledkem 30:26 a nižším… to bude dnes pro domácí tým ve Strži znamenat záchranu. V případě neúspěšného vystoupení královédvorských hráčů vypukne v Podkrkonoší moravská radost z postupu do nejvyšší soutěže.

„Ať to dopadne tak či tak, můžu říct, že házená se ve Dvoře bude ubírat dál stejným směrem. Zrovna v úterý jsme byli na poradě extraligových klubů, kde se oznámil nový model soutěží od příští sezony. Zrušila se baráž. Poslední tým extraligy spadne a vítěz první ligy bude přímo postupovat. To znamená, že i kdybychom dnes neuspěli, v příští sezoně bychom se chtěli do extraligy vrátit,“ prohlásil předseda Milo Kastner, že z případného sestupu nebudou v klubu dělat žádnou vědu. „I když samozřejmě k nějakým změnám by určitě došlo.“

Odvetné barážové střetnutí Dvůr Králové – Královo Pole Brno začíná dnes v 17 hodin. Domácí klub připravil pro své fanoušky akci, jako tomu bylo v loňské baráži proti Frýdku. „Žluté peklo“. Ten, kdo přijde dvorský tým podpořit ve žlutém (čepice, šála, tričko, mikina…), má vstup na zápas zdarma.