O druhém březnovém víkendu (11. – 12. 3.) bude společnost SJ SKI pořádat Světový pohár kategorie Masters v alpských disciplínách. Tradičním místem pro konání této významné sportovní akce je opakovaně jedno z našich nejlepších lyžařských středisek, Pec pod Sněžkou a pro Masters skvělé tratě na sjezdovce Javor.

Pec pod Sněžkou o prvním březnovém víkendu přivítala 16. ročník šampionátu FIS Masters Cup.
FOTO: Pec pod Sněžkou přivítala 16. ročník šampionátu FIS Masters Cup

Světový pohár na území ČR má svoji bohatou historii a od roku 2008 se pravidelně koná právě v Peci. „V tomto zimním středisku máme záruku spolehlivosti i kvality při zajištění závodních tratí a ostatního technického servisu, podporu vedení SkiResortu Černá hora – Pec a pomoci TJ Slovanu Pec i Loko Trutnov,“ připomíná za hlavního organizátora Iva Kárníková.

FIS MASTERS v Peci pod SněžkouFIS MASTERS v Peci pod SněžkouZdroj: denik.czLoňský ročník měl o něco nižší účast, po covidové pandemii stále přetrvávaly obavy a cestování napříč Evropou nebylo úplně optimální. „Doufáme, že letošní ročník bude znovu v plném počtu i nasazení a sportovní výkony závodníků budou takové, jak je známe,“ dodala.

Přestože v letošní sezoně zatím není sněhová pokrývka úplně dostačující, lze věřit, že zastoupení účastníků z opravdu již tradičních a významných lyžařských velmocí, bude silné. Rozhodně organizátoři očekávají sportovce z řad Rakušanů, Němců, Francouzů či Italů, ale stejně tak tradičně i z velice vzdálených destinací Nového Zélandu, Chile, USA či Austrálie. Určitě nesmí chybět ani účast velmi silné skupiny borců ze Slovenska.

V roli mezinárodního technického delegáta pro letošní šampionát Pec přivítá Olgu Charvátovou Křížovou, bývalou československou reprezentantku a bronzovou medailistku ze zimních olympijských her v Sarajevu v roce 1984.

K samotným závodům neodmyslitelně patří také bohatý doprovodný program a slavnostní vyhlášení výsledků s předáváním trofejí a rautem, který se již pravidelně koná na půdě hotelu Horizont. Zázemí, kvalitní servis a vstřícnost partnerského hotelu jsou velkou devizou pro zajištění vysoké úrovně celého šampionátu.

Nasajte atmosféru ze všech sportovišť jubilejní dvacáté Olympiády dětí a mládeže.
FOTO: Dětská olympiáda v Krkonoších přilákala tisíce sportovců a fanoušků

„I letošní ročník se uskuteční za podpory a záštity ministra pro místní rozvoj, hejtmana Královéhradeckého kraje, starostů měst Pece pod Sněžkou a Trutnova, Nadace ČEZ a ostatních významných partnerů i zástupců regionálních i celostátních médií. Bez této pomoci a podpory bychom tuto náročnou mezinárodní sportovní akci nemohli zorganizovat,“ prozradila dále Iva Kárníková.

Nyní už zbývá jediné - srdečné pozvání všech závodníků i milovníků alpského lyžování.