ST 18.30: Sokol Hradec Králové (2. místo, 12 bodů) – ZVVZ USK Praha (1. místo, 14 bodů). Pražanky mají skvělý tým. Hvězdami se to v něm jenom hemží. ,,Od začátku soutěže potvrzují výbornou formu. Každého smetly. My se samozřejmě budeme snažit podat co nejlepší výkon, ale netušíme, na jaký výsledek to bude stačit," říká realisticky hradecká trenérka Romana Ptáčková.  Aby ne, vždyť ,,nejlepší" partii proti mistrovskému celku uhrál brněnský Imos. Ptáte se na rozdíl ve skóre? 20 bodů…

Lvice mají na svém kontě pět vítězství a dvě porážky. ,,Mohlo to být i lepší. Jenže jsme klopýtly ve Strakonicích a zbytečně pokazily druhou půli s Valounem. Na druhou stranu si cením, jak jsme zvládly vypjaté koncovky s Imosem, v Trutnově a na VŠ Praha," pochvaluje si Ptáčková.

V dnešním duelu se vznáší otazník pouze nad startem pivotky Pochobradské.

ST 18.00: Kara Trutnov (9. místo, 8 bodů) – DSK Basketball (10. místo, 8 bodů). To v šatně Kary si po šesti odehraných kolech nikdo rozhodně nepíská. Čtyři porážky, z toho tři z domácí haly, nemohou místním basketbalistkám stačit ke spokojenosti. Sérii zklamání odstartovala těsná porážka v derby, pak následoval neúspěch z duelu proti VŠ Praha a zabrat tým nedokázal ani v nedělním klání na palubovce mladoboleslavské Slovanky. „Zápas na Slovance se nám opravdu nepovedl, a to zejména střelecky," lamentuje nad posledním neúspěchem svého družstva trutnovský lodivod Petr Kapitulčin.

Toho navíc v nedělním klání mrzely i další okolnosti utkání. „Nemohu opomenout výrazně slabý výkon rozhodčích, zejména pak pana Hanuše, kterého zřejmě budeme vetovat. Ale tím pochopitelně nesvalujeme vinu za porážku na arbitry, základní problém byl samozřejmě v nás.

Teď je ale třeba hodit nevydařená představení za hlavu. Před podkrkonošským klubem stojí dnes nový soupeř a nutno říci, že další porážka by s ohledem na ambice Kary už zaváněla průšvihem. „Do dnešního zápasu jdeme s jasným cílem zvítězit," slibuje nejvěrnějším fanouškům v soutěži Kapitulčin.