Samé dobré zprávy vyslaly o prvním listopadovém víkendu do světa trutnovské mládežnické celky. Extraligovým kadetkám se zadařilo v domácím prostředí, kde potvrdily své postavení v horní části tabulky. Polovinu sezony pak mladší žákyně zakončily dvěma výhrami, které jim zajistily postup do nejvyšší soutěže.

PROTI STUDÁNCE POMOHL SKVĚLÝ OBRAT

Kadetky do konce října odehrály již osm utkání, pouze dvakrát ale mohly využít domácího prostředí. Znovu se do haly při ZŠ Komenského vrátily až duelem s pardubickou Studánkou, který znamenal přímý souboj o čtvrtou příčku. Domácí tým do utkání vstoupil velmi dobře a úvodní čtvrtinu vyhrál rozdílem osmi bodů. Pak ale nastal nečekaný kolaps. Soupeřky využily obřího výpadku Lokomotivy a skóre na přelomu poločasu obrátily až na 37:53!Ještě na konci třetí čtvrtiny se Trutnov vrátil do hry a v poslední desetiminutovce definitivně překlopil misky vah na svoji stranu. „Připsali jsme si velice cenné vítězství. Zisk dvou bodů nás ale nesmí ukolébat v tom, že jak pracujeme a hrajeme, je v pořádku,“ zůstal při zemi trutnovský lodivod Petr Kapitulčin.

Loko Trutnov – Studánka Pardubice 71:68 (25:17, 34:44, 56:59)

Body domácích: Šmahelová 21, Ježková 17, Holubcová 13, Baťašová 6, Králová 5, Votočková 3, Švarcová, Finková a Linhartová 2.

O den později Lokomotivu čekal papírově slabší soupeř. Do Podkrkonoší zavítalo družstvo z Havířova   a role favorita domácím velela vyhrát. „Začátek zápasu znovu patřil nám a rychle jsme vedli 12:2. Ani tentokrát jsme ale soupeřky nedokázali dorazit. Ještě ve 33. minutě nebylo nic jasné (56:49), poté jsme ale více jak pět minut hostům nepovolili skórovat, zvýšili    na 68:49 a připsali si další body,“ řekl kouč Kapitulčin.

Loko Trutnov – Havířov 70:54 (16:11, 35:26, 50:45)

Body domácích: Králová 27, Holubcová 20, Ježková 17, Šmahelová, Baťašová a Švarcová 2.

Už tento víkend čeká dvojzápas s Hradcem Králové na trutnovské juniorky. V sobotu od 16.30 vyzvou rivala doma, v neděli se od 14.30 představí v hale soupeře.

Kolektivní práce mladších žákyň vedla mezi českou elitu

Porazit pražskou Slovanku a zajistit si právo startu mezi českou elitou. Cíl mladších žákyň (na snímku) zněl před posledním dvojzápasem základní části jasně. Nejprve svěřenkyně trenérky Strnadové čekal otloukánek skupiny Porg Basket, o den později už se pro Trutnov přišel přímý souboj o postup.

Porg Basket – Loko Trutnov 21:143 (4:41, 10:74, 11:110)

Sobotní zápas proti poslednímu týmu tabulky byl pro hostující tým jasnou záležitostí. „V útoku se pěkně dívalo na naše kombinace, kdy holky zbytečně nesólovaly a míč si hezky přihrávaly. Občasné výpadky v obraně pro nás byly spíše varováním do nedělního zápasu, protože domácí naše zaváhání nedokázaly trestat,“ popisovala utkání trenérka Strnadová.

Body Lokomotivy: G. Machová 23, S. Zitová 19, Černá a Šťovíčková 18, Boučková a Suchánková 16, Andrlová 12, Kindlová 7, Šímová 6, Kopecká 4, Rózanská a N. Machová 2.

Basket Slovanka – Loko Trutnov 68:82 (8:24, 32:47, 54:64)

V rozhodujícím souboji podzimu se mohla trutnovská děvčata opřít skvělou bojovnost a také povedený úvod. Však také už první čtvrtinu Lokomotiva vyhrála 24:8. Slovanka sice díky chybám soupeřek neustále držela naději na zvrat, otočit duel jí ale hostující tým nedovolil.

„Rozhodl náš kolektivní výkon. Však se také do střelecké listiny zapsala většina týmu. Postup do extraligové části soutěže je velice pěkný úspěch, ale také velký závazek, abychom v další části nebyly jen za otloukánky, ale důstojně bojovaly o extraligové body! Nyní tedy musíme dále na trénincích i zápasech pracovat na chybách, které v naší hře stále jsou,“ pronesla po závěrečném duelu Jana Strnadová.

Body Lokomotivy: S. Zitová 25, Šímová a Černá 9, Suchánková a Boučková 8, G. Machová 6, N. Machová, Kindlová a Plašilová 4, Týfová 3, Andrlová 2.