Prvoligoví házenkáři z města na Labi se letos dostatkem pomyslného štěstíčka na domácí palubovce rozhodně chlubit nemohou. Vždyť ve sportovní hale Strž prohráli čtyři z dosavadních pěti duelů a pokaždé šlo o těsné výsledky. Tentokrát „nestačili“ na Náchod.

1. HK Dvůr Králové n. L. – TJ Náchod 17:18 (8:7)

Fakta – branky: L. Picha 7/2, P. Voňka 4, Šeba 3, Jakub Kirschbaum, Kulhánek a Jerie po 1 – Kosinka 6, Cvejn 5/3, Vaněk a Lojda 2, Hejzlar, Metelka a Resl po 1. Rozhodčí: Dolejší, Halada. Vyloučení: 6:5. ŽK: 4:3. ČK: 0:1 (Metelka). Diváci: 150. 1. HK Dvůr Králové nad Labem: Babčaník, Pišl – Kulhánek, Bonaventura, Jakub Kirschbaum, L. Picha, Zelinka, Jan Kirschbaum, P. Voňka, Balla, Šeba, Šturm, Etrich, Jerie.

Východočeské derby přítomným divákům mnoho krásy nenabídlo. Oba celky se po zimní přestávce trápily v útoku, nad střelci kralovali brankáři a na palubovce to byl spíš urputný boj než pohledná házená.

V hodně ohledech duel připomínal podzimní neúspěšné bitvy domácího mužstva. Svěřenci kouče Michala Pichy si od začátku udržovali těsný náskok a o jediný gól vedli ještě v 9. minutě druhého poločasu. Pak ale nastal zlom.

V polovině druhé půle hosté poprvé odskočili do dvougólového trháku a šest minut před koncem vedli dokonce o tři branky (14:17). Domácím nezbývalo než vysunout osobní obranu na dvě spojky a s vytrvalou podporou fanoušků bylo rázem vyrovnáno. Vyhrát v té době mohli oba rivalové, již zmiňované štěstí se ale usmálo na hosty z Náchoda. Těm nejprve v závěrečné minutě vrátil vedení zpět svou třetí proměněnou sedmičkou Cvejn.

Dvorákům zbýval poslední útok a deset vteřin před koncem přišel sedmimetrový hod i na druhé straně. Zodpovědnost na sebe vzal nejlepší domácí střelec Lukáš Picha, v cestě za vyrovnáním mu ale stála tyč.

V tabulce tak podkrkonošský tým zůstal přikován na poslední příčce a po týdenní pauze doma v sobotu 3. března (17.00) přivítá aktuálně čtvrté Hustopeče.

Další výsledky 12. kola

Litovel – Vršovice 37:27, Chodov – Hustopeče 32:23, Bystřice pod Hostýnem – Jičín 33:21. (to)