Město se intenzivně zabývá přípravami průmyslové zóny, kde míní závod Škoda Auto rozšířit své aktivity.

„Investovat a vynakládat nějaké peníze můžeme až v momentě, kdy bude provedena registrace zóny u CzechInvestu, agentury pro podporu podnikání a investic. Proto se v současné době ještě zpracovávají jednoduché investiční záměry se znaleckými posudky a všemi dalšími náležitostmi,“ informoval starosta města Jan Sobotka.

V rámci státní dotace ve výši 550 milionů korun, kterou má Vrchlabí díky rozvoji automobilky obdržet, se snaží upřesňovat, o jaké akce v rámci podmínek udělení peněz půjde.

„Budou to investice především do dopravní infrastruktury. Tedy budování chodníků, cyklostezek, vyřešení některých problematických úseků na komunikacích a podobně. Peníze zatím samozřejmě nemáme takříkajíc v ruce, určitě se nezačne budovat v tomto roce. Vše je stále ve fázi projektových příprav,“ dodal Jan Sobotka. Automobilka podle něj už připravuje stavbu haly na výrobu převodovek. „Na dosavadních jednáních se Škodou Auto zaznívá, že by mohla výroba automobilu Roomster pokračovat ještě i po roce 2012, dokud bude na tento automobil zajištěn odbyt. Člen představenstva pro výrobu Michael Oeljeklaus pro ČTK nedávno uvedl, že o přesunu výroby modelu Roomster z Vrchlabí jinam se rozhodne podle toho, jak dobře půjde výroba převodovky. Zaměstnance vrchlabské automobilky čeká náročná rekvalifikace z montáže vozů na kompletní výrobu převodovky.