Trutnov z patnácti samospráv skončil celkem na 13. místě, v hodnocení kvality veřejné správy pak ještě o jednu příčku hůř. Háček je ale v tom, že městský úřad se do průzkumu, pořádaného agenturou Bison & Rose, vůbec nezapojil. „Začali nás bombardovat dotazníky, ať je vyplníme, což jsme odmítli. Úředníci se v pracovní době mají věnovat občanům a práci, která jim je svěřená,“ zdůvodnil starosta Ivan Adamec.

Agentura do projektu, který porovnává podmínky pro podnikání v jednotlivých lokalitách, Trutnov přesto zařadila. „Připadá mi, že soutěž není moc seriózní. Nechtěli jsme se jí účastnit, protože přístup agentury, která nás oslovila, nám připadal velmi pochybný,“ dodal Adamec.

„Do projektu byly automaticky zařazeny všechny obce s rozšířenou působností. Chtěli jsme pouze vyplnit dotazník, který ovlivňuje osm kritérií z celkem padesáti. Obce by samy měly mít zájem zjistit, jaké jsou u nich podmínky pro podnikání,“ reagoval mluvčí pořadatelů soutěže, Michal Kaderka. Podle něj se v každém kraji celorepublikového projektu odmítne zúčastnit v průměru jedna radnice.