Exkurz do historie

Architekti Jan Tymich a Zdeněk Řihák ze Státního projektového ústavu obchodu Brno navrhli tento hotel již v roce 1965. V témže období, v roce 1964, pracoval architekt Zdeněk Řihák také na návrhu hotelu Continental na brněnském výstavišti.

V obou případech můžeme sledovat řadu paralel. Jedná se o architektonicky, konstrukčně i dispozičně promyšlené stavby, které navíc objektivně navazují na trendy dané doby. Pro tyto celosvětové architektonické a urbanistické tendence je však typický i fakt, že nevěnovaly patřičnou pozornost respektování krajinného a urbanistického rázu dané lokality. Stavba hotelu Horizont z tohoto pohledu nijak nevybočuje, a proto do dnešních dnů budí velké emoce. I to se však časem může měnit. Fakt, že hotel 7. prosince oslavil 35 let od kolaudace v roce 1979 potvrzuje, že původní záměr je udržitelný i v jednadvacátém století a lze jej nadále rozvíjet.

Velký podíl na tom má současný majitel a provozovatel hotelu, kterou je ryze česká společnost Regata Čechy a.s. Ta hotel převzala 1. listopadu 1994, tedy přesně před dvaceti lety. Hotel tak v posledních dvou měsících letošního roku slaví hned dvě kulatá jubilea.

Hlavní budova hotelu Horizont prošla v minulých dvaceti letech několika rekonstrukcemi a stavebními úpravami.
Již v roce 1995 bylo vybudováno moderní sport a wellness centrum, které je k dispozici nejen pro hosty hotelu. Výšková část hotelu zahrnující pokoje i známý SKY CLUB 18 prošla kompletní rekonstrukcí v roce 1999.

Vložené investice

Modernizace ubytovacích kapacit hotelu byla dokončena v roce 2002 kompletní rekonstrukcí pokojů ve třetím a čtvrtém nadzemním podlaží a konečně v roce 2012 proběhla modernizace vstupních prostor a recepce. A investice budou snad pokračovat i v následujících letech.

Společnost plánuje zrekonstruovat vnější plášť budovy hotelu a modernizovat konferenční i gastronomické provozy včetně kuchyně.

Dlouhodobou filozofií hotelu je orientace na aktivní, sportovně zaměřenou, převážně rodinnou klientelu, opravdu kvalitní péči o všechny hotelové hosty a příjemnou atmosféru. V mimosezóně zde probíhá řada netradičních firemních akcí a teambuildingů. Pro místní obyvatele pak chce být dobrým zázemím pro pořádání nejrůznějších společenských či sportovních aktivit.

(pž)