I tak považuje vedení města rozpočet za úsporný a zadlužení města by se mělo snížit asi o čtvrtinu. Finanční plán, který zastupitelé schválili v závěru ledna, počítá s celkovými příjmy 295,3 milionu korun. Výdaje budou asi o 11 milionů nižší.

Na investice Turnov letos plánuje vydat 53,8 milionu korun, loni byly o 27,7 milionu nižší. I tak je to výrazně méně, než v letech minulých. Rekordní byl rok 2011, kdy město proinvestovalo až 170 milionů korun. Podle Pekaře je ale potřeba snížit zadlužení města, aby si v blízké budoucnosti mohli vzít další úvěry.

Zadlužení města by se letos mělo snížit o 18,5 milionu na 54,2 milionu korun.

Město splácí peníze za postavení kulturního centra Střelnice nebo v souvislosti s vodohospodářským projektem Čistá Jizera, kdy se ve městě vybudovalo skoro 27 kilometrů nových kanalizací, opravilo téměř 15 kilometrů ulic a přes sedm kilometrů chodníků. Letos by se ve městě měla dokončit rekonstrukce ulice 28. října, radnice chce pokračovat v regeneraci sídliště U nádraží i při přípravě projektu Maškova zahrada. V rozpočtu je také 12,7 milionu na digitální povodňový plán města. Připravuje se také zateplení základní školy v Alešově ulici a výstavba nové budovy pro waldorfskou mateřskou školku v Turnově – Daliměřicích. Na běžné výdaje vydá Turnov asi 230 milionů korun, loni to bylo o 1,3 milionu méně. Mzdy zaměstnanců úřadu se nezmění. Asi 20 milionů korun je určeno pro sport a kulturu, loni to bylo řádově o statisíce méně.