Uvedla to včera mluvčí skupiny ČEZ Šárka Beránková. „Investované finanční prostředky na východě regionu zlepší kvalitu sítí velmi vysokého, vysokého a nízkého napětí, kterých provozujeme v kraji více než 30 tisíc kilometrů,“ upozornila tisková mluvčí.

Energetici postupně modernizují sítě a usilují o zvyšování kvality dodávek elektrické energie. Mezi významnými investicemi se některé objevují v letošním roce také v regionu Trutnovska.

Patří mezi ně pokračování kabelového vedení vysokého napětí mezi Horním Maršovem a Pecí pod Sněžkou a zahájení realizace pokládky kabelů vysokého napětí mezi Špindlerovým Mlýnem a Dvoračkami, s odbočením do Vítkovic v Krkonoších.

„Obě stavby ve finále významně zvýší spolehlivost napájení rekreačních středisek v horách. Realizace staveb probíhá za bedlivého dohledu pracovníků Krkonošského národního parku,“ doplnila Beránková.

Energetici upozorňují rovněž na akce, spojené s připojováním nových zákazníků. Předpokládaný objem investic do této oblasti je v letošním roce odhadován na 400 milionů korun a týká se přibližně dvou tisíc staveb.

Jde především o přípravu území pro výstavbu rodinných domků, vila domů či bytových domů. Mezi městy východních Čech patří do těchto investic i výstavba na Červeném kopci v Trutnově.