"Jedná se o dlouho připravovanou výstavbu nové výrobní haly v lokalitě původní čistírny odpadních vod," řekl Jiří Svoboda, jednatel a spolumajitel značky Master Therm tepelná čerpadla. V první etapě dojde k vybudování výrobně-skladového areálu s plochou 2000 metrů čtverečních s administrativně-technickým zázemím. Navazovat bude předváděcí středisko tepelných čerpadel se zázemím pro styk se zákazníky. Firma také počítá s možností budoucího rozšíření haly. Již nyní se budují základy pro tuto druhou etapu výstavby, která má být dokončena do konce příštího roku.

Jedním z hlavních důvodů výstavby je zvýšení kapacity výroby. "Ty současné ve stávajících prostorech jsou nedostatečné a aktuálně nestíháme pokrýt poptávku po našich výrobcích," dodal Jiří Svoboda.

Firma také počítá s okamžitým navýšení počtu zaměstnanců zhruba o dvacet procent. "Hledáme lidi do výroby, elektromontéry, páječe a montážní dělníky," upřesnil Svoboda.

Společnost od začátku existence vyrábí v Jablonci nad Jizerou a patří ve městě k významným zaměstnavatelům. "Uvědomujeme si, že to nejcennější, co máme, jsou naši zaměstnanci, neboť prostě umí naše tepelná čerpadla vyvíjet a vyrábět. Ani na chvíli jsme neuvažovali o tom, že bychom novou halu stavěli v jiném regionu a následně byli nuceni hledat a skládat nový pracovní tým," zdůraznil Jiří Svoboda.

Master Therm tepelná čerpadla je tradiční český výrobce nejširšího sortimentu tepelných čerpadel. Výzkum, vývoj a výrobu realizuje v České republice a zaměřuje se na tepelná čerpadla pro rodinné domy a instalace v průmyslu. Firma eviduje dvacetiprocentní nárůst objednávek. Čtvrtina výrobených tepelných čerpadel končí na českém trhu, téměr 75 procent produkce jde na export převážně na holandské, belgické, britské, irské a švýcarské trhy.