Firma přesunula provoz z původních výrobních prostor, vzdálených od nové haly několik minut jízdy. Tepelná čerpadla pod značkou Master Therm se začnou v novém závodě vyrábět po Novém roce.

"Z důvodu enormního zájmu o tepelná čerpadla jsme o 14 dní zkrátili tento plánovaný přesun, během něhož provedeme i pravidelnou inventuru. Všem zaměstnancům patří velké poděkování, budeme se jim to snažit vynahradit, až se situace vrátí do normálního režimu," uvedl jednatel firmy Jiří Svoboda.

Od počátku svého podnikání, který sahá do devadesátých let, se výroba tepelných čerpadel Master Therm realizuje v Jablonci nad Jizerou. Firma nově vybudovala výrobně-skladový areál s plochou 2000 metrů čtverečních a s administrativně-technickým zázemím. Navazovat bude předváděcí středisko tepelných čerpadel se zázemím pro styk se zákazníky.

Otevření nové výrobní haly výrobce tepelných čerpadel Master Therm v Jablonci nad Jizerou.Otevření nové výrobní haly výrobce tepelných čerpadel Master Therm v Jablonci nad Jizerou.Zdroj: Master Therm

Jedním z hlavních důvodů výstavby je zvýšení kapacity výroby. "Ty současné ve stávajících prostorech byly nedostatečné a aktuálně nestíháme pokrýt poptávku po našich výrobcích," doplňuje Jiří Svoboda. Firma také navýšila počet zaměstnanců zhruba o dvacet procent.

Master Therm tepelná čerpadla je tradičním českým výrobcem nejširšího sortimentu tepelných čerpadel. Výzkum, vývoj a výrobu realizuje v tuzemsku a zaměřuje se na tepelná čerpadla pro rodinné a bytové domy a instalace v průmyslu. Čtvrtina výrobených tepelných čerpadel končí na českém trhu, zbylých 75 procent produkce jde na export převážně na britský, belgický, holandský, irský a švýcarský trh.