„Začátek roku sice nebyl ideální, ale ve druhé půli se to zlepšilo a nakonec jsme dosáhli historicky největšího výkonu," prohlásil Kasper o roku 2013. Tržby závodu Kasper Kovo, zpracovatele plechu a výrobce tlakových nádob a systémů úpravy vod, přesáhly 410 milionů korun, provozní zisk se dostal na 36 milionů. Kovo loni navýšilo počet zaměstnanců o dvanáct na 275, letos nabere dalších deset.

Firma Kasper CZ, která vyrábí dřevěné konstrukce, ukončila loňský rok se zhruba pětimilionovým provozním ziskem. „V době, kdy všeobecná situace na trhu byla považovaná za velmi špatnou, to považuji za velký úspěch," konstatoval Kasper. Pozitivní zprávy o loňském hospodaření zaznívají i z polské továrny Kasper Polska. „Definitivní čísla ještě nemám, ale už teď je jasné, že jsme dosáhli lepších výsledků než v roce 2012," naznačil.

Loni se naopak nenaplnila očekávání druhého Kasperova strojírenského závodu, provozovny Aqua steel. Tvořila jen asi patnáct procent výkonu a tržeb celé skupiny. V továrně proto dochází k personálním a systémovým změnám, které mají umožnit až čtyřnásobně větší obraty.

Stoupnout by mohly i platy. „Průměrná mzda v naší firmě je lehce pod 26 tisíci korun, a to je řádově 15 procent nad průměrem hradeckého regionu. Předpokládám, že letos půjde průměrná mzda rychleji nahoru než loni," dodal Rudolf Kasper.

(kzr)