„Čekají nás ve městě velké investiční akce a obáváme se finančních potíží,“ řekl k rozhodnutí starosta Zdeněk Špringr. Podrobně vysvětlil problematiku transformace a připomněl finanční analýzy hospodaření domova, který je dosud příspěvkovou organizací Královéhradeckého kraje. Zastupitelé už před časem dostali dokumenty k prostudování. Na jednání například Jaromír Frýba vyjádřil obavu, že město nebude schopno zařízení provozovat a od kraje pro to navíc nejsou stanoveny korektní záruky.

Také Jiří Šrůtek poukázal na velkou zátěž pro město a Ladislav Kult připomněl, že v Tmavém Dole je minimum občanů pocházejících ze Rtyně v Podkrkonoší. V květnu má začít rekonstrukce Úpické silnice za 60 milionů korun. Město bude financovat opravu chodníků, veřejného osvětlení a instalaci nových autobusových zastávek.

Finančně náročná bude také plánovaná další etapa výstavby kanalizace v Hronovské ulici za zhruba 45 milionů korun, na které se Rtyně v Podkrkonoší bude rovněž podílet. Nyní zažádá o dotaci Státní fond životního prostředí. (jm) Další podrobnosti sledujeme, čekáme na vyžádané stanovisko Královéhradec­kého kraje