V ní se nachází víceúčelové hřiště (40 x 20 metrů), menší sál i občerstvení a hlediště pro 90 sedících diváků. Obě hřiště mají basketbalové koše. Jako první halu vyzkoušeli ještě ve čtvrtek večer futsalisté. Ostatní sportovci zde začnou cvičit už v pondělí. Základní školy v Jilemnici budou mít halu pronajatou zdarma.


„Snažili jsme se cenu za pronájem prostor v hale přizpůsobit tak, aby byla sportovcům dostupná. Cena je tři sta korun za menší sál, což je pro skupinu třeba deseti lidí přijatelné, a za velký sál pět set korun za hodinu,“ vysvětlil starosta Jilemnice Vladimír Richter. Více než stotisícovou částkou bude na provoz každý měsíc přispívat město.


Investice stála bezmála 50 milionů korun. Hala je osvětlena velkými okny i umělým osvětlením. Moderní kulatá střecha je navíc ekologicky šetrná, zajistí dvacetiprocentní úsporu energie. Samotná hřiště jsou pokryta litou gumou. „Litá guma je výhodná v tom, že není při doskocích tvrdá, ale trošku pružná. Pro sportovce je to určitě příjemnější,“ vysvětlil ředitel Sportovního centra v Jilemnici Jaroslav Hornig.