Ve snaze nalákat investory se město spojilo i s agenturou CzechInvest. Výsledek je přesto nulový. „CzechInvest nám jednou volal, ale nikdo se už neozval. Další firma přijela, odvezla si potřebné podklady, s tím, že se do týdne ozvou. Jednalo se o výrobu těžkou, ale nezatěžující životní prostředí. Nepotřebovali ani kanalizaci, protože by tam nevznikaly balastní vody,“ vysvětlil místostarosta Jan Bém.

Posledním zájemcem o území byla společnost Toyota. Také jednání s ní skončila bez úspěchu. „Od svého záměru ustoupila kvůli nákladům na založení stavby. Protože, jak říkám, my nemáme průmyslovou zónu, ale průmyslový kopec,“ vysvětlil jeden z hlavních problémů místostarosta Bém. Už v minulosti spočítali náklady na urovnání stavební parcely na několik milionů korun.

Město se snaží alespoň nějakým způsobem pozemek o ploše dvanáct hektarů využít. Už vloni vznikl projekt sluneční elektrárny. „Zatím na něm pracujeme, ale po územním plánu asi skončíme. Důvodem je, že se ministerstvu životního prostředí nepodařilo vyjednat lepší dotační podmínky,“ doplnil Bém. Původně město počítalo s tím, že by na realizaci mohlo dostat osmdesát procent ceny, nyní se příspěvek snížil na pětinu nutných nákladů. Průmyslová zóna tak zůstane asi prázdná.V minulosti dostala na rok pozemek nizozemská firma, která měla zajistit investory. Ani ta ale neuspěla.