Vyplývá to ze informací Českého statistického úřadu Hradec Králové. Stále ale zaměstnanci na Trutnovsku nedosahují průměrné měsíční mzdy v České republice, jež nyní činí 21 692 korun. K největšímu skoku ve výši průměrné hrubé měsíční mzdy došlo mezi roky 2005 a 2006, kdy v průměru narostly platy téměř o 1600 korun.

V anketě krkonošského deníku k tématu poznamenal Benedikt Markel ze Žacléře: „Ať člověk vydělává jakékoliv peníze, vždycky má pocit, že by potřeboval víc. Myslím, že Trutnov je na tom nadprůměrně dobře. Je tu hodně velkých závodů a firem, je tu spousta práce.“

ANKETA:

ZEPTALI JSME SE V TRUTNOVĚ: Dosahuje váš plat výše průměrné mzdy?

Ivana Šturmová, Trutnov
Mám plat, s kterým vyjdu, pracuji naštěstí ve státní správě jako úřednice. Musím však říct jedno: člověk má nízký plat a musí vyjít a s vyšším si samozřejmě taky poradí. To platí pořád. Je to o představách, co člověk všechno chce. Já už dnes nepatřím ke generaci, která by měla vysoké nároky. V obchodech je najednou všechno. První vlna, kdy jsem to chtěla mít, je už pryč. Teď se zaměřuji na jiné hodnoty.

Benedikt Markel, Žacléř
Já mám lepší než průměrný plat, takže si absolutně nestěžuji. V oboru silnoproud je stále něco potřeba vylepšovat, budovat, práce je dost. Co se týká životní úrovně lidí, myslím, že je to vždycky podle toho, co člověk chce. Ať člověk vydělává jakékoliv peníze, vždycky má pocit, že by potřeboval víc. Myslím, že Trutnov je na tom nadprůměrně dobře. Je tu hodně velkých závodů a firem, je tu spousta práce.

Kristýna Markelová, Žacléř
Můj plat je tak zhruba v té průměrné výši. Jestli někdo říká, že se žije špatně, tak já si to určitě nemyslím. Možná se teď zhorší situace pro propuštěné z krachujících textilek. Ti asi zásadně zvednou nezaměstnanost na Trutnovsku. Jinak souhlasím s tátou, že nezáleží na tom, kolik si člověk vydělá. Skutečně se vždy zase najde něco, co by člověk chtěl a na co právě nemá peníze. To je přirozená lidská touha.