Navazují tak na úspěšný loňský první ročník této soutěže, která si za svůj cíl vytknula podporu kvalitní potravinářské výroby v našem kraji.
S produkcí účastníků se mohou setkat lidé ze všech okresů. Do letošního ročníku se přihlásilo dvacet osm producentů. „Akce v daném městě vždy začíná kolem desáté hodiny a navštěvníci budou moci ochutnat produkty přihlášené do soutěže. Zároveň budou mít možnost zapojit se do soutěžního hlasování prostřednictvím hlasovacích lístků, a tím podpořit své oblíbené potravináře či potraviny,“ uvedl Vlastislav Bucek z agentury M.C.O.M.
Akce se postupně bude konat 10. května v Náchodě na Masarykově náměstí, 19. května v Hradci Králové v rámci Helicopter show, 8. června v Jičíně na Valdštejnově náměstí, 13. července v Trutnově na Slovanském náměstí, 3. srpna v Hostinném v rámci Porcinkulí, 10. srpna v Hronově v rámci festivalu Jiráskův Hronov, 17. srpna v Rychnově nad Kněžnou na Palackého náměstí a 31. srpna opět v Hradci Králové na Baťkově náměstí, kde proběhne i uzávěrka hlasování veřejnosti. Výsledky budou vyhlášeny 15. září při čtvrtém ročníku krajských Dožínek 2007 v Šimkových sadech.
„Chceme touto cestou zpopularizovat mezi odběrateli a zákazníky našeho regionu kvalitní výrobky krajských zemědělců a výrobců potravin,“ uvedl k soutěži krajský radní Jiří Vambera.