Do 2. června mohou zájemci odevzdávat své nabídky na podatelně úřadu v zalepené obálce. Jediným kritériem pro rozhodování je nabídnutá cena. Ta byla stanovena minimálně dvě stě korun za čtverečný metr. Stavebník také musí počítat s pevnou cenu za infrastrukturu, kterou město vybudovalo. Tato částka se liší podle typu domu. Součástí nabídky je také složení kauce ve výši padesát tisíc korun.

Už téměř před rokem zveřejnilo město, jak bude jeden z posledních větších pozemků rozdělen a jaký typ domů tu bude možné postavit. Předem dané jsou tak výšky střech, jejich sklon nebo vzhled plotů. Umístění jednotlivých domů je také předem dáno. Dispoziční řešení a vzhled domu je věcí stavebníka. Nejdražší pozemek v lokalitě by při nejnižší možné nabídce stál 790 tisíc korun, nejlevnější by byl za 340 tisíc korun.

Na stavebníky čeká nejen zainvestovaná plocha, včetně plynu nebo telefonu. Také tu najde nedávno opravenou komunikaci a chodníky, klidné místo na okraji města, které ale zároveň leží pět minut chůze od nákupního centra a čtvrt hodiny od centra. Proto se dá očekávat, že se najde dostatek zájemců o koupi, a to nejen ze Dvora Králové.