Stěhování výroby bude v říjnu

Společnost se orientuje zejména na výrobu pasivních elektrosoučástek a tepelně smrštitelných plastových dílů a hadic pro automobilový a letecký průmysl. „Rozšiřujeme halu v Poříčí o přibližně tři tisíce metrů čtverečních. Rozšíření bude hotové v září, v říjnu tam chceme stěhovat výrobu,“ řekl Petr Přívratský, jednatel a finanční ředitel firmy.
S rozvojem průmyslové výroby Tyco Electronics očekává vzrůstající požadavky na své výrobky, a proto se rozhodla rozšířit výrobní kapacitu co nejdříve. „Zároveň jsme zahájili územní řízení pro celý areál v Poříčí , abychom byli připraveni na případné další zvýšení našich výrobních kapacit.“ uvedl Přívratský.

Počet pracovníků stoupne o stovky

Ve firmě v současnosti pracuje asi 1100 lidí. „Nejen díky zvětšení haly v Poříčí se dostaneme asi na dvanáct set padesát zaměstnanců. Za poslední rok a půl tím stoupne počet našich pracovníků asi o tři sta, " zdůraznil Přívratský.
Tyco Electronics má v Trutnově dva areály – jeden v centru vedle ZPA, druhý v Poříčí navazuje na bývalý areál Potravin. Patří k největších závodů skupiny v Evropě a je jedním z nejkomplexnějších závodů pod křídly Tyco Electronics na světě. „Většina podniků vyrábí úzký sortiment, my máme velké spektrum výrobků od relé, konektorů a odporů, přes výrobu drátů až po tepelně smrštitelné výrobky chránící kabeláže v dopravních prostředcích i rozvody vysokého napětí. Pestrý je také sortiment identifikačních prvků pro kabelové systémy,“ sdělil Přívratský.
Firma kvůli rozšiřování potřebuje získat například technicky zaměřené dělníky jako operátory speciálních linek, pracovníky pro montáž konektorů, seřizovače pro výrobu relé, obsluhu lisů a CNC obráběcích strojů. „Hledáme rovněž vývojové konstruktéry pro relé a konektory, kteří budou mimo jiné spolupracovat se zahraničními týmy v Rakousku a Německu,“ dodal jednatel Petr Přívratský.
Tyco v Trutnově působí od roku 1999. Letos podnik investuje asi 200 milionů korun a očekává výrobu v hodnotě asi 2,7 miliard korun. Pro příští rok počítá s investicemi téměř 400 milionů, výroba by se měla vyšplhat ke 4 miliardám.