„Když budeme mít kupce, tak nemocnici prodáme. Budeme preferovat toho, kdo nejvíc zaplatí,“ uvedl exkluzivně pro Krkonošský deník Seidl. Případní zájemci o koupi zařízení si musejí připravit minimálně 150 milionů korun. „Zájemců je hodně, ale když přijde na placení, tak mají problémy,“ dodal jeden z nejvýznamnějších tuzemských byznysmenů.

Co bude dál, nikdo netuší

Zda zdravotní péče zůstane ve Vrchlabí zachována, či nikoliv, bude výhradně záležitostí nového majitele. Seidl podle svých slov o žádné klauzuli ve smlouvě, která by takovou podmínku určovala, neuvažuje. Na druhou stranu připustil, že by bylo výhodnější, kdyby zdravotní služba ve městě zůstala i nadále. Ve hře je také varianta, že se o špitál bude ucházet Královéhradecký kraj. „V tuto chvíli není připojení vrchlabské nemocnice ke Zdravotnickému holdingu, a tedy do majetku kraje, takříkajíc na pořadu dne. Tuto možnost do budoucna nemůžeme vyloučit, žádná jednání se však zatím neuskutečnila,“ sdělil mluvčí hradeckého holdingu Lukáš Pochylý. Zařazení špitálu pod křídla kraje má podporu i u jejího ředitele Vladimíra Drymla.

Seidl: „Už na to nemám nervy“

Stávající vlastník soukromý špitál v Krkonoších provozuje od roku 1997. Kvůli nedostatečné podpoře ze strany státu, kraje i obce se však rozhodl v riskantním podniku dál nepokračovat. „Myslím si, že je ve veřejném zájmu, aby nemocnice ve Vrchlabí byla. Jenže ti, kdo se mají starat o veřejný zájem, na to kašlou. Tak já to přece nebudu dělat jako občan za ně. Házeli nám klacky pod nohy a já už na to nemám nervy,“ doplnil Alexandr Seidl.