Hranatý ruksak může připomínat šuplík nepraktický pro denní nošení na zádech, podle Kůry je ale opak pravdou. „WoodBag kombinuje design, návrat k přírodním materiálům a pohodlnost. V parku prakticky poslouží třeba při svačině. Není ani těžký. Podle osloveného ortopeda se i dobře nosí kvůli lepšímu rozložení váhy. Pocit zpříjemňuje měkká odnímatelná podložka,“ vysvětluje Kůra.

Prvním prototypem dřevěného batohu byla stará lékárnička po babičce, zámek z cestovního kufru a dva potrhané popruhy z vojenské krosny. Na batoh nalepil obrázek jelena. „Další vývoj trval přes rok. Třeba nápad umístit stojánek na kávu ve víčku batohu jsme po konzultacích s lidmi zavrhli. Nakonec je tam kapsa,“ popisuje.

Se dvěma kamarády založili firmu a zapojili mistry truhláře. Všechny součásti pak dávají dohromady v malé rodinné dílně u Brna. „Výroba jednoho WoodBagu trvá přibližně tři týdny, někdy i déle,“ doplňuje.

Nejedná se proto o batohy pro masy, tak o projektu Kůra ani nepřemýšlel. Cena výrobku začíná na 4850 korunách.

Časem možná zkusí i zahraniční trhy. „Teď se zaměřujeme na tuzemské zákazníky, ale třeba do Skandinávie bychom někdy určitě rádi,“ naznačuje Kůra.