Firma před časem projevila zájem postavit objekt pro průmysl s nižší ekologickou zátěží, a to v plánované průmyslové zóně. Ta má postupně vyrůst na pozemcích v sousedství hlavního tahu z Trutnova do hor.

Podle předběžných avizovaných dohod má město firmě nejprve pronajmout a po zahájení stavebních prací prodat parcely, na nichž by měla hala na výrobu komponentů pro automobilový průmysl vyrůst. Práci by v ní mohlo najít až 400 lidí.

Ve hře je investice na infrastrukturu

Z hlediska města je vše pro záměry v průmyslové zóně připraveno a schváleno. Město by mělo podle navržených smluv s firmou Brose zajistit infrastrukturu a také přístupovou komunikaci do zóny, včetně kruhového objezdu u dřívějšího motelu Horal. Na to by otevřelo krátkodobý překlenovací úvěr, který by byl splacen později ze zisku, utrženého za pozemky. Jde zhruba o 60 milionů korun.

„Už máme vybraného i dodavatele. Vše nyní závisí jen na podpisu smlouvy. Pokud k tomu nedojde, úvěr si brát nebudeme a vypíšeme nové výběrové řízení na parcely, které měla firma Brose využít,“ sdělil tento týden na jednání zastupitelstva starosta Ivan Adamec.

V této souvislosti se nevylučuje eventualita, že by zájem mohla projevit komerční firma, která zainvestuje infrastrukturu sama. „Vše je však do 9. října stále otevřené, nebudeme nic předjímat,“ konstatoval Adamec.

Zbývající pozemky budoucí průmyslové zóny v Dolním Starém Městě budou nejprve pronajaty a později rovněž prodány. Koupit je hodlá developerská společnost Mapon. Ta má pro využití těchto parcel další investory, hovoří se o obchodních řetězcích typu Tesco a Obi.