Sdružení ozdravoven a léčeben okresu Trutnov dostane 37 tisíc korun, Diakonie ČCE na Benešově nábřeží může na své služby použít 220 tisíc korun od města, Farní charita obdrží peníze na sociálně terapeutické dílny, odborné sociální poradenství a osobní asistenci, celkem 110 tisíc korun. Město také hodlá přispět na Hospic Anežky České, na činnost místních organizací Svazu postižených civilizačními chorobami, Společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením, Svazu diabetiků, Klubu důchodců Žireč nebo Mateřského centra Žirafa. Částky se pohybují od 15 do 30 tisíc korun. Farní charita získala také sto tisíc na činnost nízkoprahového zařízení pro děti a mládež, město podpořilo i Domov sv. Josefa v Žirči.

Peníze také na sportovní akce

Letos mohly sportovní oddíly žádat jak na činnost, tak i na jednotlivé sportovní akce. Poprvé tak město podpoří uliční turnaj TJ Sokola Žireč, TJ Sokol Lipnice dostane peníze na turnaj v nohejbalu, Sokolská jednota obdrží příspěvek na XV. Všesokolský slet a na Evropské atletické hry. Tělovýchovná jednota uspěla se žádostí na IV. ročník Poháru radnice, Český pohár žáků ve sjezdu na divoké vodě, XXVIII. Běh Safari a na krasobruslařské závody.

Na svou činnost dostali částky do 50 tisíc korun Cyklistický klub, střelci z Nových Lesů, Aeroklub, TJ Sokol Žireč, TJ Sokol Lipnice, horolezci a SK Nell – softbal. Tradičně nejvíc peněz získá na sport Tělovýchovná jednota. Jedná se o více než jeden a půl milionu korun. Fotbalisté, kteří působí pod TJ dostanou dalších 680 tisíc korun. Sokolská jednota 210 tisíc, házená 170 a hokejisté 140 tisíc korun. Sto tisíc obdrží Tennis club. Na dotace se mohou ještě těšit SKK Dvůr Králové – kulečník, Softball Club, Karate DO, Team DK a Angeles Dance Group.

V posledních letech řešilo královédvorské zastupitelstvo několik případů, kdy sportovní oddíly nesplnily podmínky dotace, dlouho se řešily finance pro tělovýchovnou jednotu. Tady bylo hlavním problémem nejasné hospodaření a problémy s neuhrazenými fakturami.

(bm)