Teplický hudební klub Knak od vyhlášení nouzového stavu bojuje o holé přežití. Pivovar Ferdinand mu nabídl pomocnou ruku ve formě piva pro účinkující kapely, které v klubu pravidelně prostřednictvím streamu pořádají své koncerty.

„V této době je každá pomoc vítána a moc si vážíme spolupráce. Když to situace dovolí, chceme s Ferdinandem spolupracovat i na dalších plánovaných projektech. Jedním z nich by měl být KNAK FEST, což je soutěž kapel, kterou jsme rozjeli, ale nedokončili ve stanovém termínu. Dá se říct, že jakmile se situace zlepší, budeme v soutěži kapel pokračovat,“ sdělil Petr Samek, majitel klubu Knak.

Na Benešovsku zase díky spolupráci s Krajským ředitelstvím policie Středočeského kraje dostávají senioři „Veselé balíčky“. Ty kromě praktických předmětů od Besipu, knih z Knihkupectví Daniela, Rancherskými specialitami z Jestřebic nebo výrobky z pekárny Khek obsahují také nealkoholické pivo, včetně jeho bezlepkové alternativy.

Pomoc pro seniory

Balíčky dostávají senioři z domovů s pečovatelskou službou. „Jsme rádi, že nás pivovar neodmítnul, myslíme si, že v této době je potřeba udělat trochu radost nejohroženější skupině našeho obyvatelstva. Smyslem balíčku je zpříjemnit a zlepšit náladu všem, kteří jsou v domovech s pečovatelskou službou. Právě zde platí omezující pravidla nejvíce. Jednalo se o Domy s pečovatelskou službou města Benešov, Vlašim, Domov Seniorů Jankov a Domov Seniorů Vojkov,“ řekl Jaroslav Bican, policejní inspektor a koordinátor akce pro seniory.

Dalším projektem, který v této době Pivovar Ferdinand podporuje, tentokrát v Praze, je benefiční vernisáž fotografa Derecka Harda. Jedná se o virtuální výstavu minimalistických zátiší na téma covid-19 s názvem Pandemic Still Lifes. Výstava je ke zhlédnutí na pražské Náplavce, a to v kobce č. 10 (A)Void Gallery.

„Nafotil jsem v době nouzového stavu minimalistická zátiší, v duchu pop-art photography, která jsou pro mě charakteristická. Fotografie jsem vytvořil klasickou fotografickou cestou s digitálním foťákem a s minimální postprodukcí v podobě barevné korekce a lehkých retuší. Nejsou to žádné fotomontáže,“ popsal Matěj Dereck Hard. Výtěžek celé vernisáže bude rozdělen mezi galerie (A)Void Floating Gallery, ROXY/NoD a Vilu Štvanice.