Společnost vrchlabského byznysmena a radního Petra Dědka tak vyslyšela volání pardubické radnice, která investora před týdnem vyzvala k zastavení stavby. Firma od města potřebuje pronajmout část pozemku, na kterém projekt Zelená louka vzniká, a také získat stavební povolení.

„Veškerá činnost na části pozemku, který patří městu, byla zastavena již ve středu a v sobotu tak utichne i stavba na pozemcích vlastněných developerem. Společnost tak respektuje usnesení Rady města Pardubic z minulého týdne,“ uvedla Prudká. Jak dlouho bude staveniště opuštěné, bude podle mluvčí záležet na dalších jednáních mezi investorem a radnicí.

D+D Park od loňského podzimu nelegálně staví v bývalém areálu chemičky Synthesia logistické centrum za skoro miliardu korun. Kvůli termínové tísni investor projekt zahájil bez potřebných povolení. První z pěti hal má být přitom dokončena ještě letos. „Opravdu litujeme toho, že jsme se dostali do situace, kdy jsme museli zahájit stavbu bez stavebního povolení. Jedinou reálnou alternativou však bylo ztroskotání projektu včetně ztráty 750 pracovních míst,“ vysvětlil ředitel společnosti Petr Dědek.