Trutnovská společnost Kasper Group, která zaměstnává 22 Poláků a na polském trhu působí 16 let, zvítězila v kategorii Nejlepší přeshraniční společnost. Česká společnost Kasper Group je rodinný podnik z Trutnova, specializující se na strojírenství a stavebnictví. Tato firma současně zaměstnává 316 pracovníků, z toho 22 Poláků.

Pobočka Kasper Polska Gliwice už šestnáct let vyrábí a dodává dřevěné konstrukce pro polský trh.

Sošku za zakladatele a vlastníka firmy Rudolfa Kaspera převzala personální manažerka Dagmar Papíková (na snímcích), která si ceny velmi váží: „Jsme opravdu hrdí na to, že naše společnost získala toto významné ocenění, jež symbolizuje přátelství a dlouhodobé partnerství mezi Českem a Polskem."

Rudolf Kasper komentoval ocenění s potěšením: „Děkuji všem zaměstnancům našich firem. To oni tvoří hodnoty a výsledky Kasper Group. Cena, ze které mám upřímnou radost, patří zejména jim!"

V kategorii „Nejlepší přes- hraniční společnost" byla společnost nominována spolu s trutnovskými společnostmi Autostyl a.s. a Step Trutnov a.s. Další význačné ocenění v kategorii „Významná osobnost pohraničí" si odnesl Jan Kranát, který po revoluci vybudoval společnost Autostyl a doteď obchodně prosperuje.

Událost byla organizována pod záštitou Sudetské průmyslové a obchodní komory Świdnica v rámci projektu „Město Trutnov a Świdnica podporují podnikání". Tento projekt byl spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce ČR.

(njt)