Zatímco halu za 47 milionů korun město zaplatilo především z vlastních zdrojů, náklady na výstavbu venkovního sportoviště pod Sibylou naopak z valné většiny pokryly dotace z „norských fondů“. Stopadesátimetrový běžecký ovál s vnitřním hřištěm pro kolektivní sporty (házená, malý fotbal, odbíjená) celkem stál zhruba 6, 5 milionů. Podíl města se pohybuje okolo jednoho milionu korun. Na investici se rovněž podílel Královéhradec­ký kraj.

Oplocené hřiště, které zahrnuje dřevěný přístřešek pro sportovce a umělé osvětlení, nabízí také zázemí pro provozování některých lehkoatletické disciplín. Nové sportoviště budou využívat hlavně místní školy. Podobné zařízení v Hostinném dosud chybělo. „Všechny školské subjekty, které ve městě jsou, hřiště podpořily Považují ho za dobře umístěné a s dostupnou vzdáleností,“ sdělil starosta Karel Klíma. V odpoledních hodinách pak prostor bude určen pro veřejnost.

Náklady na provoz a údržbu si ročně vyžádají částku 60 tisíc korun. Nový sportovní plácek s umělým povrchem v sobotu jako první vyzkoušeli příznivci volejbalu. Hned po slavnostním přestřižení pásky se na třech hřištích rozjel turnaj smíšených družstev.

O víkendu otevřené sportoviště, jež v prostoru mezi výchovným ústavem a skautským centrem začalo vznikat na jaře, by v budoucnu mohlo nalézt využití takév zimní sezoně. Radnice uvažuje o umístění mobilního kluziště. Zatím se jedná o záměr a není jasné, kdy jej bude možné realizovat. „Jedná se o samostatný projekt. V tuto chvíli je to nerozhodnutá záležitost,“ ozřejmil starosta Karel Klíma.