V závěru týdne totiž v Brně vypukne největší tuzemský veletrh cestovního ruchu, tradiční Regiontour. „První dva dny jsou spíš určeny pro odbornou veřejnost, sobota a neděle je pak pro širokou veřejnost, lidi z Brna a okolí,“ říká ředitel svazku Michal Vávra. Ten do Brna jede společně s Mirkou Chaloupskou. Zahajovacího dne se zúčastní také předseda krkonošského sdružení Jan Sobotka.

Na návštěvníky krkonošského stánku v moravské metropoli letos čeká výrazně proměněná expozice. „Hlavní změna je v tom, že zatímco v minulých letech tvořila velká fotografie Sněžky pozadí stánku, letos nejvyšší česká hora bude tvořit určitou střechu stánku. Od stropu navíc visí figurína lyžaře, jak jede na lanovce. Mělo by to upoutat pozornost, o což samozřejmě jde, protože expozic je v hale mnoho,“ tvrdí Michal Vávra. Ve stánku se kromě Krkonoš představí rovněž další regiony Královéhradeckého kraje.

V těsném sousedství navíc bude expozice Českého ráje a dalších oblastí Libereckého kraje, které dominuje Ještěd. Vedle pražského veletrhu Holiday Word, kam svazek zamíří v únoru, je Regiontour pro Krkonoše nejlepší příležitostí, jak v Česku zvýšit svou atraktivitu.