V okrajové části Vrchlabí měl původně za desítky milionů korun vyrůst moderní sportovní stánek, který podle projektu zahrnoval krytou halu se dvěma tenisovými dvorci, šestici venkovních kurtů, klubovnu a restauraci. Město už před časem posvětilo pronájem pozemků, zavázalo se k vybudování příjezdové komunikace včetně parkoviště a investorovi předložilo návrh smlouvy o smlouvě budoucí.

Město vinu nenese

Stavba tenisového areálu se měla rozběhnout příští rok. K tomu už ale nedojde. „Investor se rozhodl, že odstupuje od záměru. Město na tom nemá žádnou vinu, my jsme pro to udělal vše, co jsme mohli. Investor přecenil své síly. Zjistil, že chce ve Vrchlabí investovat do něčeho, co mu nepřinese v budoucnu žádný efekt,“ uvedl starosta Jan Sobotka. Oficiální stanovisko na radnici dosud nedorazilo. K ukončení spolupráce se proto příliš nechtěl vyjadřovat ani marketingový ředitel J & T Real Estate Jiří Ochec: „Nechal bych to bez komentáře. Písemně jsme nic takového zatím nepotvrdili.“ Podle něj se společnost k věci do týdne oficiálně vyjádří.

Vrchlabští příznivci „bílého sportu“ se tak zatím musejí spokojit se stávajícím tenisovým hřištěm za Kulturním domem Střelnice. Město sice má stavební povolení na vybudování několika tenisových kurtů a nafukovací haly, ale bez získání dotačního titulu se realizace takového sportoviště neobejde.

V nedávné době se jedná už o druhou investici, která skončila předčasně. Podobně dopadl loni v létě projekt společnosti Hedeby. Ta zamýšlela na místě někdejší škodovácké továrny postavit areál s akvaparkem, hotely a apartmánovými byty. Od ambiciózních plánů ale nakonec ustoupila.