Zahraniční i domácí ekonomové, zástupci státní správy a významní tuzemští vývozci zamíří zítra do společenského centra Uffo. Důvod? Exportní fórum, které pořádá Asociace exportérů. Téma? Evropa v krizi.

Jak z toho ven?

Exkluzivním hostem jedenáctého setkání bude Hans-Werner Sinn, jeden z nejznámějších německých a nejvýznamnějších evropských ekonomů současnosti.

„Promluví mimo jiné na téma problémových zemí v eurozóně a nastíní možná východiska z ekonomické krize. Diskutovat se bude rovněž o otázce konkurenceschopnosti tuzemských vývozců na evropském trhu," přibližuje Jiří Grund, předseda Asociace exportérů. Hans-Werner Sinn vyučuje ekonomii a veřejné finance na univerzitě v Mnichově. Je zároveň laureátem mnoha ocenění, předsedou Svazu pro sociální politiku a prezidentem Mezinárodního institutu pro veřejné finance.

Akce se zúčastní také viceguvernér České národní banky Mojmír Hampl, generální ředitel EGAP Jan Procházka, generální ředitel ČEB Jiří Klumpar, analytik Akcenty Miroslav Novák, analytik Patria Finance David Marek, hlavní analytik Raiffeisenbank Aleš Michl a další hosté. Diskutovat budou mimo jiné o tom, co bude po krizi, o exportních rizicích, predikcích Indexu Asociace exportérů k vývoji českého exportu a dalších otázkách.

Činnost asociace

Asociace exportérů vznikla v roce 2002 s cílem zachovat a zvyšovat konkurenceschopnost tuzemských firem, zejména těch exportních.

Její zástupci sledují tendence a vývoj legislativy Evropské unie a upozorňují na možná rizika pro Českou republiku. Členové asociace rovněž posilují komunikaci s vládou při přípravě proexportních opatření a upevňují i vztahy se zástupci České národní banky.