V posledním vydání o tom spekuluje týdeník Škodovácký odborář. S odvoláním na dobře informované zdroje se údajně během příštího roku veškerá produkce modelů A5 z bratislavského závodu Volkswagen vrátí zpátky do Česka.

O výrobu přibližně 20 tisíc vozidel ročně se tak možná podělí domácí škodovácké továrny. „To by se mohlo hodit i pro řešení vytížení závodu Vrchlabí, kde by v budoucnu měla být výroba koncernových komponent,“ píše týdeník. Podle mluvčího Škodovky Jaroslava Černého takové plány zatím nejsou na pořadu dne. „Připadá to v ůvahu až během příštího roku, kdy končí výroba octavií na Slovensku,“ řekl Krkonošskému deníku Černý.

Ke změnám v bratislavské pobočce dojde kvůli přípravám na produkci nové řady automobilů. „Důvodem je uvolnění výrobních linek pro přípravu výroby nové řady automobilů. V průběhu příštího roku bude ukončena produkce Octavie a nahradí ji výroba trojice vozidel z řady New Small Family,“ sdělil mluvčí Volkswagenu Vladimír Machalík.

Tyto rodinné vozy mělo na trh dodávat právě Vrchlabí. Vedení německého koncernu ale kvůli nevytíženosti slovenského závodu a měnovým rizikům, spojeným s českou korunou, produkt před časem přidělilo slovenské továrně.