Hasičům se podařilo vyjet s cisternami po zasněžené cestě, která je součástí sjezdovky, až na vzdálenost 60 m od budovy. Maringotka byla celá v plamenech, jednotkám pak stačilo natáhnout vedení na relativně krátkou vzdálenost a požár rychle lokalizovaly. Protože byl zasažený objekt vzdálen od ubytovacího zařízení asi jen na dva metry, hrozilo, že by se mohly plameny rozšířit i na hotel. Došlo už k popraskání několika oken a obložení. Díky včasnému zásahu se ovšem podařilo šíření plamenů zabránit. Likvidaci ohlásil velitel zásahu kolem jedné hodiny ranní.

Při příjezdu hasičů na místo události se zde nacházely dvě zraněné osoby. Jedna byla v době požáru uvnitř maringotky, unikla zřejmě sama ven, ale už neměla síly dostat se do bezpečné vzdálenosti od hořícího objektu. S tím jí pomohla až druhá osoba z hotelu. Oba lidé byli v péči zdravotníků, na místě byla ZZS Královéhradeckého kraje a Horská služba ČR. Pro osobu, která byla v době vzniku požáru v maringotce, přiletěl vrtulník letecké záchranné služby, který přistál vedle silnice ve Velké Úpě.

Výše škody je předběžně odhadnuta asi na 100 tisíc korun. Uchráněné hodnoty a příčinu vyšetřovatelé upřesní po dnešním ohledání. Prověří se také verze, zda k požáru došlo nedbalostí při topení v maringotce nebo vlivem závady elektroinstalace.