V prvním případě zasahovali ve Vrchlabí, Vančurově ulici profesionální hasiči ze stanice Vrchlabí u požáru osobního automobilu značky Nissan Primera, u kterého byla zasažena motorová část. Požár měli hasiči během několika málo minut uhašený, likvidaci hlásil velitel zásahu v 11 hodin. Příčinou události byla technická závada na palivovém systému, škoda byla vyčíslena asi na 10 tisíc korun.

close Požár auta v Janských Lázních info Zdroj: HZS KHK zoom_in Požár auta v Janských Lázních

K dalšímu požáru osobního vozidla vyjížděli profesionální hasiči ze stanice Trutnov a JSDH Horní Maršov. V tomto případě se jednalo o vozidlo značky Chrysler Grand Voyager. Auto jelo z Vrchlabí směrem na Janské Lázně. Posádka už v Černém dole cítila zápach, který zesílil, když projížděli kolem Hoffmanovy boudy. Zde už řidič vozidlo zastavil, a v tu chvíli uviděl stoupat z vozu kouř. Naštěstí se podařilo požár rychle zahasit pomocí hasicího přístroje, a to ještě před příjezdem jednotek hasičů. I v tomto případě bude na vině zřejmě technická závada. Škoda byla vyčíslena asi na 10 tisíc korun.

Hasicí přístroj sice do povinné výbavy vozidla nepatří, ale rozhodně se může někdy hodit. S jeho pomocí se může při včasném použití zabránit i větším škodám.