Podle ohlašovatele byla celá chodba domu plná kouře, který vycházel ze sklepních prostorů, kde také dopoledne před 10. hodinou začalo hořet. Hasiči okamžitě začali evakuovat obyvatele. Pět jich evakuovali pomocí automobilového žebříku, tři se podařilo vyvést po schodišti a jednoho člověka, který se nadýchal zplodin, museli vynést ven na nosítkách. Všechny osoby byly předány zdravotníkům.

Nakonec hasiči ze třípatrového panelového domu evakuovali celkem 15 osob. Zachránit se jim podařilo i kočku z bytu ve 4. patře, kterou svezli pomocí žebříku na zem.

Velitel zásahu si na místo vyžádal další jednotku. V půl dvanácté tak přijeli dobrovolní hasiči z Českého Dubu s další cisternou. Na místo dojel i protiplynový kontejner z Liberec pro výměnu lahví dýchacích přístrojů.

Hasičům zásah ztěžovalo zakouření a vysoké teploty ve sklepních prostorech. Okolo 12. hodiny se jim podařilo najít ohnisko požáru a zahájili hasební práce. Lehce zraněni byli dva dobrovolní hasiči z Hodkovic n. M. a z Českého Dubu. Jeden utrpěl lehčí popáleniny a druhému se udělalo nevolno ve sklepních prostorách. Oba byli ošetřeni a propuštěni domů. Hasičům se podařilo uhasit ohnisko požáru ve 12.45.