„Po celou noc až do rána bojovaly jednotky s požárem roubeného hospodářského stavení a chléva. Oheň byl ohlášen 48 minut po půlnoci s tím, že v části zmíněné obce hoří chlév, uvnitř kterého je 14 krav. Operační důstojník vyhlásil jednotkám poplach 2. stupně. Na místo se jich sjelo osm s devíti cisternovými automobilovými stříkačkami," informovala tisková mluvčí Zdenka Štrauchová. Další jednotka byla navíc v pohotovosti. Jedenáct krav stihl majitel vyvést ven, pomáhali mu ještě policisté, kteří jeli náhodou kolem. „Požár se však rychle šířil a tři zvířata zůstala uvnitř. Plameny šly po chvíli již střechou ven," dodala Štrauchová.

„Pro zbylá zvířata se mohli hasiči vrátit až po částečném uhašení požáru. Jednu z krav se podařilo ještě zachránit a vyvést, zbylé dvě uhynuly," doplnila Zdeňka Štrauchová.

Roubené hospodářské stavení nebylo trvale obývané a jeho část sloužila pro uskladnění krmiva pro zvířata. Oba objekty zasažené požárem hasiči ještě dlouhou dobu dohašovali, rozebírali celé podkroví a vyklízeli uskladněné seno a slámu.

Kromě hasebních prací se hasiči soustředili také na ochlazování další chalupy, která stála jen metr od požárem zasažených objektů. To se jim s nasazením všech sil podařilo. Kolem šesté hodiny ranní zásah skončil. „Škoda byla odhadnuta na 1 milion 200 tisíc korun, příčina vzniku požáru nebyla jednoznačně stanovena a je v šetření," uzavřela Štrauchová.

(njt)